Connect with us
a>

Powiat

Wiedza o bezpieczeństwie – pilotażowa społeczna akcja

Published

on

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego rozpoczęło swój pierwszy pilotażowy Program dla Szkół Podstawowych ,,Bezpieczeństwo ważna sprawa – nauczy Was go zabawa”.  Zajęcia podzielone są na pięć bloków tematycznych takich jak: pierwsza pomoc, numery alarmowe, bezpieczeństwo w domu, bezpieczeństwo na drodze oraz test wiedzy. Zajęcia prowadzone będą od 06.11.2018 r. do 04.12.2018 r. w klasie I Szkoły Podstawowej w Kozielicach.

Dzieci w ramach realizowanego programu będą się uczyć m. in. o zasadach udzielania pierwszej pomocy, o numerach alarmowych, właściwe zachowania na drodze oraz bezpieczeństwo w domu. Najciekawszym blokiem tematycznym będzie II blok ,,Numery alarmowe” w ramach, którego uczniowie pojadą na wycieczkę do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie gdzie zapoznają się ze specyfiką pracy operatorów numeru 112 oraz sposobem przyjmowania zgłoszeń.

W trakcie trwania programu uczniowie otrzymają gadżety zakupione dzięki dofinansowaniu z Programu ,,Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Na koniec pierwszoklasiści przystąpią do testu wiedzy teoretycznego oraz praktycznego. Po zakończeniu programu każdy otrzyma pamiątkowy certyfikat ukończenia programu.

SRPP

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powiat

Szpital zaprasza na białą sobotę

Published

on

Po raz kolejny organizowana jest biała sobota. Szczegóły informacji na plakacie.

 

Continue Reading

Powiat

Powiat ustalił komisje

Published

on

Rada Powiatu Pyrzyckiego na wczorajszej sesji ustaliła podział komisji stałych, które będą działały w nadchodzącej kadencji.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama
Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.