Connect with us
a>

Pyrzyce

Przygotowania do Wszystkich Świętych. Zmieniona organizacja ruchu. (WIDEO)

Published

on

Już jutro wypada uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzach już jest tłoczno, a policja przypomina o zmienionej organizacji ruchu.

Główne uroczystości rozpoczną się tradycyjnie procesją o godz. 12:00 spod głównej bramy starego cmentarza. Około godz. 12:30 na placu przed kaplicą odprawiona będzie Msza Święta.

Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach informuje, że w okresie Wszystkich Świętych tj. od dnia 31.10.2018r. godz. 8:00 do dnia 05.11.2018r. godz. 12:00 w rejonie cmentarza komunalnego w Pyrzycach ulegnie zmianie istniejąca organizacja ruchu. W tym okresie ul. Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza w kierunku ul. Kościuszki. Dodatkowo wprowadza się ruch jednokierunkowy na ul. Basenowej od ul. Cmentarnej do wjazdu na osiedle domków jednorodzinnych przy ul. Adama Mickiewicza. Ponadto zostanie wyznaczony i wprowadzony ciąg pieszych wzdłuż ul. Cmentarnej.  Z parkingu przy ul. Cmentarnej do ciągu pieszych wyznaczone zostanie tymczasowe przejście dla pieszych. Wzdłuż ul. Cmentarnej na wysokości „starego cmentarza” zostanie ograniczony postój pojazdów. 

O wszelkich zmianach informowały będą odpowiednie znaki drogowe, a w dniu 1 Listopada ruchem kierować będą policjanci.

Zmiany te wprowadzone zostaną w związku ze spodziewanym znacznym zwiększeniem natężenia ruchu w rejonie cmentarzy. Nowa organizacja ruchu ma poprawić drożność jak i  zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym.

Informujemy również, że na terenach zielonych przy ul. Basenowej i ul. Cmentarnej wyznaczone zostaną parkingi, na których należy pozostawiać pojazdy. Podobnie jak w roku ubiegłym w celu zapewnienia możliwości zaparkowania pojazdów wyznaczone zostają dodatkowe miejsca postojowe.

  1. Parking Starostwa Powiatowego w Pyrzycach przy ul. Lipiańskiej – 40 miejsc
  2. Miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza (miejsce zielone dla cyrku) – 40 miejsc
  3. Parking ul. Sportowa przy stadionie OSiR – 10 miejsc
  4. Parking ul. Sportowa przy ZUS – 20 miejsc
  5. Miejsca postojowe przy ul. Sportowej na terenie PZM – 40 miejsc
  6. Miejsca postojowe ul. Basenowa – teren utwardzony przy wjeździe na były basen i strzelnicę – 10 miejsc
  7. Miejsca postojowe ul. Cmentarna prywatna działka Państwa Dudziak – 40 miejsc

Jednocześnie informujemy również, iż w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu), które mogą spowodować podmokłość terenu przeznaczonego na miejsca postojowe podobnie jak w ubiegłym roku mogą one zostać wyłączone z korzystania  tj. Miejsca postojowe ul. Basenowa – teren utwardzony przy wjeździe na były basen i strzelnicę,  Miejsca postojowe ul. Cmentarna prywatna działka Państwa Dudziak, Miejsca postojowe przy ul. Mickiewicza (miejsce zielone dla cyrku).

Ponadto apelujemy do tych wszystkich zmotoryzowanych, którzy cmentarze mają blisko aby w dniu  1 Listopada nie korzystali z pojazdów i na groby udawali się pieszo. Stosowanie się do naszych zaleceń i informacji zmniejszy znacznie ruchu w rejonie samych cmentarzy a tym samym ułatwi mieszkańcom dojście do grobów.

Wszelkie te zmiany mają służyć jednemu celowi, tj. poprawić bezpieczeństwo nam wszystkim.

Jeszcze raz prosimy wszystkich zmotoryzowanych i pieszych uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, dla bezpieczeństwa własnego oraz innych.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pyrzyce

Przedsiębiorczość w ogólniaku

Published

on

We wtorek 11.12.18 r. klasa 1b zakończyła zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Przedsiębiorczość szansą na Twój sukces – Promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży” finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

(więcej…)

Continue Reading

Pyrzyce

Pyrzyckie przymiarki do remontu basenu

Published

on

Już w najbliższy czwartek pyrzyccy radni będą głosować nad projektem przyszłorocznego budżetu. Wśród zaplanowanych do wydatkowania środków są również te, które mają być przeznaczone na basen.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama
Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.