Connect with us

Powiat

Znamy nową Radę Powiatu Pyrzyckiego

Published

on

Sześć komitetów wyborczych wprowadzi swoich przedstawicieli do Rady Powiatu Pyrzyckiego.

Bez znanych polityków, takich jak Kazimierz Lipiński, Walenty Darczuk (ponieważ nie startowali) czy Mirosław Bitenc (ponieważ nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów). Za to z Wiktorem Tołoczką, Stanisławem Stępniem i Januszem Budynkiem. Tak będzie wyglądała nowa Rada Powiatu Pyrzyckiego. Nie zabraknie też nowych twarzy. „Wymieniona” została cała ekipa Polskiego Stronnictwa Ludowego, które w tych wyborach uzyskało trzy mandaty. Partia w radzie będzie miała przedstawicieli swojego młodszego pokolenia: Ewę Gąsiorowską-Nawój, Przemysława Maciąga i Marcina Łapecińskiego. Prawo i Sprawiedliwość zyska reprezentantkę w osobie Renaty Bochan-Bochanowicz. W „powiecie” zasiądzie też dwóch przedstawicieli komitetu „Powiat na plus” (Robert Betyna i Ireneusz Dykiert),  Skutecznego Samorządu (oprócz Janusza Budynka również Artur Pniewski) i Platformy Obywatelskiej (Wiktor Tołoczko i Marek Kibała). Jednego przedstawiciela wprowadził komitet „Niezależni dla Ziemi Pyrzyckiej”, a został nim najmłodszy radny – Jan Prokop.

OKRĘG 1 – miasto i gmina Pyrzyce:

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Stanisław Stępień – 427 głosów
 • Renata Bochan-Bochanowicz – 399 głosów

Koalicja Obywatelska:

 • Wiktor Tołoczko – 579 głosów

Powiat na plus:

 • Robert Betyna – 400 głosów

Skuteczny Samorząd Bezpartyjny:

 • Janusz Budynek – 373 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Przemysław Maciąg – 245 głosów

Niezależni dla Ziemi Pyrzyckiej:

 • Jan Prokop – 183 głosy

OKRĘG 2 – miasto i gmina Lipiany, gmina Przelewice:

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Ewa Gąsiorowska-Nawój – 601 głosów

Koalicja Obywatelska:

 • Marek Kibała – 355 głosów

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Jan Jaworski – 307 głosów

Powiat na plus:

 • Ireneusz Dykiert – 280 głosów

OKRĘG 3 – gminy: Bielice, Kozielice, Warnice:

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Jan Chmielewski – 399 głosów
 • Jacek Pawlus – 282 głosy

Skuteczny Samorząd Bezpartyjny:

 • Artur Pniewski – 184 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Marcin Łapeciński – 174 głosy
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powiat

Pracowity weekend dla strażaków

Published

on

By

W niedzielę (07.04) Straż Pożarna z powiatu pyrzyckiego miała pełne ręce roboty. Strażacy kilka godzin walczyli z pożarami nieużytków.

 • POŻAR NIEUŻYTKÓW – RYSZEWKO

Około godziny 13:50 jednostka OSP Ryszewko oraz OSP Żabów zostały zadysponowane do pożaru nieużytków w miejscowości Ryszewko. Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że pożar jest na tyle duży, że siły i środki zadysponowane na miejsce są niewystarczające. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach wysłał na miejsce pożaru dodatkowe jednostki z JRG Pyrzyce, OSP Obryta, OSP Bielice oraz OSP Babin. Działania zostały zakończone po blisko 2,5 godzinie.

 • POŻAR NIEUŻYTKÓW – WIERZBNO

W trakcie akcji dogaszania pożaru w miejscowości Ryszewko Straż Pożarna otrzymała kolejne wezwanie do pożaru nieużytków tym razem w miejscowości Wierzbno. W tym przypadku pożar również okazał się duży i konieczne było zadysponowanie kilku zastępów Straży Pożarnej. Jednostki z Ryszewka musiały przemieścić się do miejscowości Wierzbno aby tam podjąć akcję gaśniczą. Na miejscu w Ryszewku pozostały zastępy z OSP Ryszewko i OSP Żabów. Dym unoszący się nad miejscem pożaru widoczny był z miejscowości Przelewice. Działania strażaków zostały zakończone po godzinie 18:00.

 • POŻAR NIEUŻYTKÓW – KŁODZINO

Do kolejnego pożaru doszło chwilę po godz. 16:00  przy drodze Przelewice – Kłodzino. Tam pożarem objęta była trzcina. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Przelewice. 

 • POŻAR ŁĄKI – DROGA STARY PRZYLEP – CZERNICE

Do pożaru łąki doszło około godz. 17:00 przy drodze Stary Przylep – Czernice. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została jednostka OSP Lubiatowo oraz OSP Stary Przylep. Działania zostały zakończone około godz. 18:00.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Powiat

Auto dachowało w Łozicach

Published

on

By

W niedzielę (07.04) rano po godzinie 6:00 służby zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego.

W okolicy skrzyżowania Kozielice – Łozice na drodze W122 doszło do dachowania pojazdu osobowego. Na szczęście w zdarzeniu tym nikomu nic poważnego się nie stało. Po godzinie 7:00 na miejscu nie było już służb, został natomiast przewrócony na dach pojazd. Operator numeru alarmowego poinformował, że samochód czeka na odholowanie na koszt właściciela.

Jest to kolejne zdarzenie drogowe w ostatnim czasie. Ładna pogoda, mniejsza koncentracja, rozkojarzenie. To wszystko może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech zabija.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.