Connect with us

Powiat

Znamy nową Radę Powiatu Pyrzyckiego

Published

on

Sześć komitetów wyborczych wprowadzi swoich przedstawicieli do Rady Powiatu Pyrzyckiego.

Bez znanych polityków, takich jak Kazimierz Lipiński, Walenty Darczuk (ponieważ nie startowali) czy Mirosław Bitenc (ponieważ nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów). Za to z Wiktorem Tołoczką, Stanisławem Stępniem i Januszem Budynkiem. Tak będzie wyglądała nowa Rada Powiatu Pyrzyckiego. Nie zabraknie też nowych twarzy. „Wymieniona” została cała ekipa Polskiego Stronnictwa Ludowego, które w tych wyborach uzyskało trzy mandaty. Partia w radzie będzie miała przedstawicieli swojego młodszego pokolenia: Ewę Gąsiorowską-Nawój, Przemysława Maciąga i Marcina Łapecińskiego. Prawo i Sprawiedliwość zyska reprezentantkę w osobie Renaty Bochan-Bochanowicz. W „powiecie” zasiądzie też dwóch przedstawicieli komitetu „Powiat na plus” (Robert Betyna i Ireneusz Dykiert),  Skutecznego Samorządu (oprócz Janusza Budynka również Artur Pniewski) i Platformy Obywatelskiej (Wiktor Tołoczko i Marek Kibała). Jednego przedstawiciela wprowadził komitet „Niezależni dla Ziemi Pyrzyckiej”, a został nim najmłodszy radny – Jan Prokop.

OKRĘG 1 – miasto i gmina Pyrzyce:

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Stanisław Stępień – 427 głosów
 • Renata Bochan-Bochanowicz – 399 głosów

Koalicja Obywatelska:

 • Wiktor Tołoczko – 579 głosów

Powiat na plus:

 • Robert Betyna – 400 głosów

Skuteczny Samorząd Bezpartyjny:

 • Janusz Budynek – 373 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Przemysław Maciąg – 245 głosów

Niezależni dla Ziemi Pyrzyckiej:

 • Jan Prokop – 183 głosy

OKRĘG 2 – miasto i gmina Lipiany, gmina Przelewice:

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Ewa Gąsiorowska-Nawój – 601 głosów

Koalicja Obywatelska:

 • Marek Kibała – 355 głosów

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Jan Jaworski – 307 głosów

Powiat na plus:

 • Ireneusz Dykiert – 280 głosów

OKRĘG 3 – gminy: Bielice, Kozielice, Warnice:

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Jan Chmielewski – 399 głosów
 • Jacek Pawlus – 282 głosy

Skuteczny Samorząd Bezpartyjny:

 • Artur Pniewski – 184 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Marcin Łapeciński – 174 głosy
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powiat

Piątka pyrzyckich kandydatów?

Published

on

By

„Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska” oraz „Prawo i Sprawiedliwość” opublikowały już swoje listy kandydatów na posłów w tegorocznych wyborach. W internecie pojawiają się również przecieki nazwisk kandydatów z innych komitetów. Jak na razie wiemy o pięciu kandydatach z powiatu pyrzyckiego.

W zdecydowanej większości w wyborach do Sejmu z powiatu pyrzyckiego będą startowali samorządowcy.

Najwyżej z kandydatów, bo na drugiej pozycji centroprawicowej listy „PSL-Koalicji Polskiej” znajduje się Olgierd Kustosz z Przelewic – radny wojewódzki, a tam przewodniczący Komisji Rolnictwa. Jest również prezesem Związku Pszczelarzy w naszym województwie, a także kieruje powiatowymi strukturami „Polskiego Stronnictwa Ludowego”. Na tej samej liście, ale na 16. pozycji jest nazwisko Remigiusza Pajora-Kubickiego, bezpartyjnego radnego Pyrzyc, kierującego w niej pracami Komisji Budżetu. Również działacza organizacji społecznych i publicysty.

Liberalna „Koalicja Obywatelska” tworzona między innymi przez „Platformę Obywatelską” prawdopodobnie na swoich listach wystawi Wiktora Tołoczkę – przewodniczącego struktur PO w powiecie, dawnego starostę pyrzyckiego i radnego miejskiego, a obecnie radnego rady powiatu.

Koalicja ugrupowań lewicowych współtworzona przez „Sojusz Lewicy Demokratycznej”, „Partię Razem” oraz „Wiosnę” Roberta Biedronia ma być reprezentowana przez sprawującą mandat radnej miejskiej trzecią kadencję Małgorzatę Piotrowską, przewodniczącą klubu radnych „Pracujmy Razem” wspierającego burmistrz Marzenę Podzińską.

Jak na razie jedyną pyrzycką kandydatką nie sprawującą mandatu samorządowego jest Justyna Łyjak. Tak jak cztery lata temu znalazła się na 13. miejscu list „Prawa i Sprawiedliwości”. W ubiegłym roku kandydowała na burmistrza Pyrzyc, a obecnie jest zastępcą dyrektora ARiMR w Szczecinie.

Nie wiadomo jeszcze czy inne komitety wyborcze wystawią kandydatów związanych z powiatem pyrzyckim.

(ps) fot. arch.

Continue Reading

Powiat

130 tysięcy dla sołectw w naszym powiecie

Published

on

By

Już niedługo na terenie powiatu pyrzyckiego ruszą prace związane z realizacją sołeckich inwestycji ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego. W pyrzyckim starostwie wicemarszałek Jarosław Rzepa wraz z radnym wojewódzkim z powiatu pyrzyckiego Olgierdem Kustoszem, w obecności włodarzy gmin, radnych miejskich i powiatowych podpisał trzynaście umów na mikrodotacje z sołtysami gminy  Pyrzyce, Lipiany, Przelewice, Warnice, Kozielice i Bielice na łączną kwotę dotacji 130 tys. złotych.

Z tegorocznych pieniędzy z grantów sołeckich zrealizowanych zostanie wiele bardzo potrzebnych nam małych inwestycji, jak : minisiłownie w Brzeźnie, Nieborowie czy Żukowie, modernizacja placu zabaw w Starym Chrapowie, Siemczynie, Krasnym, Mielęcinku,  powstaną też miejsca rekreacyjne w Kozielicach oraz w  Bylicach, a także przeprowadzona będzie modernizacja świetlic w Grędźcu, Płońsku czy Ukiernicy oraz zakupione będzie  wyposażenie na świetlicę w Mechowie.Tego typu marszałkowski program jest bardzo dużym wsparciem dla lokalnych sołectw.

– Rady sołeckie z powiatu pyrzyckiego z roku na rok wykazują się  coraz większymi umiejętnościami w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych. Konkurs „Grant sołecki” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród sołectw z naszego powiatu. Duża w tym zasługa naszych lokalnych promotorów marszałkowskich konkursów na takie dotacje.  Dziękuję Pani Wicestaroście Ewie Gąsiorowskiej-Nawój, która zawsze służy nam cennymi radami w tworzeniu dobrych wniosków. – mówi radny Olgierd Kustosz. – Jako przewodniczący  Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich  od kilku lat czynię wiele starań w sejmiku, aby samorząd wojewódzki przeznaczał coraz większe środki finansowe na rozwój obszarów małych miasteczek i wsi południowej części naszego województwa.  Cieszę się, że na terenie naszego powiatu pojawiła się aktywna grupa młodych samorządowców jak Przemysław Maciąg, przewodniczący powiatowej Komisji ds. Finansów czy Remigiusz Pajor – Kubicki, przewodniczący miejskiej Komisji Budżetu, którzy są inicjatorami wielu lokalnych projektów służących mieszkańcom naszego regionu. Działając w takiej grupie jako partnerzy jesteśmy w stanie osiągnąć więcej.  – stwierdza radny wojewódzki.

(nge), fot. (rpk)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.