Connect with us

Powiat

Znamy nową Radę Powiatu Pyrzyckiego

Published

on

Sześć komitetów wyborczych wprowadzi swoich przedstawicieli do Rady Powiatu Pyrzyckiego.

Bez znanych polityków, takich jak Kazimierz Lipiński, Walenty Darczuk (ponieważ nie startowali) czy Mirosław Bitenc (ponieważ nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów). Za to z Wiktorem Tołoczką, Stanisławem Stępniem i Januszem Budynkiem. Tak będzie wyglądała nowa Rada Powiatu Pyrzyckiego. Nie zabraknie też nowych twarzy. „Wymieniona” została cała ekipa Polskiego Stronnictwa Ludowego, które w tych wyborach uzyskało trzy mandaty. Partia w radzie będzie miała przedstawicieli swojego młodszego pokolenia: Ewę Gąsiorowską-Nawój, Przemysława Maciąga i Marcina Łapecińskiego. Prawo i Sprawiedliwość zyska reprezentantkę w osobie Renaty Bochan-Bochanowicz. W „powiecie” zasiądzie też dwóch przedstawicieli komitetu „Powiat na plus” (Robert Betyna i Ireneusz Dykiert),  Skutecznego Samorządu (oprócz Janusza Budynka również Artur Pniewski) i Platformy Obywatelskiej (Wiktor Tołoczko i Marek Kibała). Jednego przedstawiciela wprowadził komitet „Niezależni dla Ziemi Pyrzyckiej”, a został nim najmłodszy radny – Jan Prokop.

OKRĘG 1 – miasto i gmina Pyrzyce:

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Stanisław Stępień – 427 głosów
 • Renata Bochan-Bochanowicz – 399 głosów

Koalicja Obywatelska:

 • Wiktor Tołoczko – 579 głosów

Powiat na plus:

 • Robert Betyna – 400 głosów

Skuteczny Samorząd Bezpartyjny:

 • Janusz Budynek – 373 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Przemysław Maciąg – 245 głosów

Niezależni dla Ziemi Pyrzyckiej:

 • Jan Prokop – 183 głosy

OKRĘG 2 – miasto i gmina Lipiany, gmina Przelewice:

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Ewa Gąsiorowska-Nawój – 601 głosów

Koalicja Obywatelska:

 • Marek Kibała – 355 głosów

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Jan Jaworski – 307 głosów

Powiat na plus:

 • Ireneusz Dykiert – 280 głosów

OKRĘG 3 – gminy: Bielice, Kozielice, Warnice:

Prawo i Sprawiedliwość:

 • Jan Chmielewski – 399 głosów
 • Jacek Pawlus – 282 głosy

Skuteczny Samorząd Bezpartyjny:

 • Artur Pniewski – 184 głosy

Polskie Stronnictwo Ludowe:

 • Marcin Łapeciński – 174 głosy
Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powiat

Wspólne inwestycje drogowe gminy i powiatu jednym z tematów spotkania radnych

Published

on

By

Możliwości wspólnych działań na rzecz miasta i gminy Pyrzyce były tematem roboczego spotkania dwóch klubów radnych, przedstawicieli Rady Powiatu Pyrzyckiego i Rady Miejskiej w Pyrzycach. O sprawach związanych z działalnością radnych miejskich i powiatowych dotyczących miasta i gminy Pyrzyce rozmawiali radni z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” w Radzie Miejskiej, przedstawiciele koalicyjnego klubu „Polskiego Stronnictwa Ludowego – Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” w Radzie Powiatu Pyrzyckiego oraz radny wojewódzki Olgierd Kustosz.

– Główne wątki rozmów dotyczyły możliwości wspólnych działań w obecnej kadencji, a przede wszystkim potrzeb w zakresie remontu i modernizacji dróg i chodników. Zwracano uwagę na konieczność remontów m. in. chodnika przy ulicy Niepodległości, pobocza drogi Krzemlin-Mielęcin czy ulic Kilińskiego, Żwirki i Wigury i Krótkiej. Mówiliśmy też o drodze w Brzesku, chodniku przy ulicy Warszawskiej i remoncie ul. Bogusława. – mówi radny Mariusz Majak i zaznacza, że wśród poruszanych spraw były nie tylko tematy drogowe. – Rozmawialiśmy też możliwości dofinansowań różnych przedsięwzięć z budżetu województwa i środków z programów unijnych. – dodaje.

Radni obu samorządów zadeklarowali współpracę i wypracowanie wspólnych celów do realizacji w przyszłości na styku samorządu miasta i gminy Pyrzyce, samorządu powiatowego przy wsparciu radnego wojewódzkiego jeśli będzie to możliwe. Warto podkreślić, że jest to chyba pierwsze tego typu spotkanie w historii działalności samorządu terytorialnego.

– Wspólnie z  radnym wojewódzkim Olgierdem Kustoszem jesteśmy otwarci na działania z naszymi gminami.  W poprzedniej kadencji tam, gdzie mieliśmy lokalnych partnerów do współpracy mogliśmy obserwować efekty. Właśnie dlatego w poprzedniej kadencji udało się zrealizować wiele pozytywnych działań w gminie Przelewice czy Lipiany. – mówi wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój. – Powiat bez wsparcia gmin nie jest w stanie zrobić zbyt wiele na drogach, dlatego będę zawsze apelować o pomoc. Trzeba pamiętać, że gmina przeznaczając swojej pieniądze na drogę powiatową w swoim mieście czy wsi ułatwia przede wszystkim funkcjonowanie swoim mieszkańcom swoim. Mam nadzieję, że województwo również znajdzie jakieś środki na ten cel. Być może nie każde przez nas sprecyzowane zadanie uda się zrealizować, ale trzeba podejmować próby i nie poddawać się. – dodaje wicestarosta.

W spotkaniu uczestniczyli jako przedstawiciele klubu radnych PSL-IZP Rady Powiatu:  Ewa Gąsiorowska-Nawój, Jan Prokop, Przemysław Maciąg i Marcin Łapeciński. Jako przedstawiciele klubu radnych Bezpartyjne Pyrzyce: Mirosław Stasiak, Tomasz Posyniak, Damian Błażejewski, Jerzy Wroński, Mariusz Majak i Remigiusz Pajor-Kubicki. Jako przedstawiciel naszego powiatu w Sejmiku Zachodniopomorskim w spotkaniu uczestniczył Olgierd Kustosz. 

(ps)

Continue Reading

Powiat

Dariusz Jagiełło zaprzysiężony na radnego

Published

on

By

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego zaprzysiężony na radnego został Dariusz Jagiełło.

Dariusz Jagiełło został wybrany do Rady Powiatu z listy komitetu „Pyrzyce na plus” w okręgu pyrzyckim. Mandat radnego objął ze względu na zrzeczenie się go przez Roberta Betynę, który podobnie jak w poprzedniej kadencji objął funkcję wiceburmistrza Pyrzyc. W wyborach otrzymał 198 głosów. Nie przystąpił do żadnego klubu radnych.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.