Connect with us

Lipiany

Lipiany już mają trzech nowych radnych

Published

on

W związku z rejestracją pojedynczych kandydatów w trzech okręgach wyborczych w gminie Lipiany Gminna Komisja Wyborcza w Lipianach wydała obwieszczenia z których wynika, że automatycznie zostali oni radnymi.

Przepisy wyborcze mówią, że jeżeli w danym okręgu jednomandatowym zarejestrowany zostanie jeden kandydat, to nie przeprowadza się głosowania i zostaje on automatycznie radnym. W Lipianach odnotowano trzy takie przypadki. Radnymi zostali:

  • Okręg nr 3 (Krasne i Połczyno) Michał Tomasz Wieczór – KWW Nowe Lipiany (komitet kandydata na burmistrza Bartłomieja Królikowskiego)
  • Okręg nr 10 (ulice Sienkiewicza i Traugutta w Lipianach) Mariusz Marek Przybylski – KWW Razem dla Lipian
  • Okręg nr 15 (ulica Jedności Narodowej 17a-81 w Lipianach) Iwona Maria Możdżeń – KW Prawo i Sprawiedliwość (kandydat na burmistrza: Ryszard Podgórski)

W okręgu nr 3 zastąpiona zostanie Teresa Klimkiewicz, zaś w okręgach nr 10 i 15 obecnie radnymi są także Mariusz Przybylski i Iwona Możdżeń.

 

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. Anonim

    1 października 2018 at 19:46

    i

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lipiany

Nowy Dyrektor Domu Kultury w Lipianach

Published

on

Konkurs na dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury został rozstrzygnięty. Dziś, Burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski ogłosił wyniki. Nowym dyrektorem placówki znad jeziora Wądół ma zostać Marcin Hippmann – pracownik korpusu służby cywilnej oraz społecznik z Dębca pod Lipianami.

„Dla wielu ten wybór nie jest niespodzianką. Jego ostatnia aktywność pozytywnie wypełniała naszą gminę. Wiele osób mówiło mi, że warto aby taka osoba bezpośrednio włączyła się w pracę gminy. Duża wiedza, wykształcenie, doświadczenie w administracji publicznej, ambitna wizja działalności MGOK, którą przedstawił Pan Marcin Hippmann w toku konkursu potwierdziła te opinie” – mówił podczas oficjalnej prezentacji burmistrz Lipian.
Konkurs miał dość otwarty charakter. Organizator podkreślał, że chciał w ten sposób zachęcić wiele osób do złożenia swojej oferty, także tych którzy mają doświadczenie w innych sferach administracji publicznej. W okolicy jest sporo dyrektorów instytucji kultury, których wcześniejsza droga życiowa wiodła innym szlakiem niż świat kultury. Z drugiej zaś strony wskazano na stanowcze kryteria dotyczące wyższego wykształcenia i doświadczenia w pracy w sektorze publicznym.
„Dom kultury musi tętnić życiem. Wokół nas są mury obronne, ale obiecuję, że naszego domu nie podzielą mury. Wyjdziemy poza nasz budynek, będziemy obecni na ulicach miasta. Będziemy aktywizować mieszkańców do spędzania czasu z kulturą. Zamierzam pogłębić współpracę z jednostkami samorządowymi, mam przygotowaną ciekawą ofertę dla stowarzyszeń, lokalnych twórców. Potrzeby mieszkańców będą naszym drogowskazem” – zapowiedział Marcin Hippmann.
Kandydaturę Marcina Hippmanna wsparli m.in. legendarny dyrektor MGOK Pan Hubert Dzikowski z rodziną, uznani obecni animatorzy kultury : Małgorzata i Bartłomiej Michalczyk czy wokalistka z Lipian Joanna Korzeniewicz.

Continue Reading

Lipiany

Pożar w Batowie

Published

on

By

Po godz. 21:00 pojawiła się informacja o tym, że wybuchł duży pożar w Batowie.

Z relacji świadków pali się opuszczony warsztat. Na miejscu działa kilka zastępów Straży Pożarnej.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.