Express Pyrzycki
PowiatRegion

Radni od razu po rejestracji?

Nie wykluczone, że nie we wszystkich okręgach do rad miejskich i gminnych w powiecie pyrzyckim odbędą się wybory. W dziewięciu przypadkach gminne komisje wyborcze zarejestrowały tylko po jednym kandydacie. Czas na rejestrację kandydatów w tych okręgach został odpowiednio przedłużony, ale jeśli nie znajdą się kontrkandydaci, to w tych przypadkach nowych radnych poznamy jeszcze przed wyborami.

Najwięcej okręgów z pojedynczymi kandydatami do Rady Gminy jest w Kozielicach. W okręgu Łozice do nr 16/8 zgłoszona została tylko Magdalena Gawrysiak z KWW Piotra Rybkowskiego – Przyjazna Gmina. Podobnie jest w okręgu obok obejmującym Łozice od nr 17/1 oraz Rokity. Tutaj jedynym kandydatem jest Jacek Benka z tego samego komitetu. Pojedynczy kandydaci są również w Przydarłowie, Siemczynie i Załężu (odpowiednio: Marcin Kuchta, Leszek Karpiński i Wacław Matułowicz). Wszyscy kandydaci są z komitetu Piotra Rybkowskiego.

Trzy okręgi z jednym kandydatem odnotowano w gminie Lipiany. W okręgu Krasne, Połczyno startuje tylko Michał Tomasz Wieczór z KWW Nowe Lipiany, na ulicach Sienkiewicza i Traugutta – Mariusz Marek Przybylski z KWW Razem dla Lipian i na ul. Jedności Narodowej od nr 17a do 81 kandyduje Iwona Maria Możdżeń z KW Prawo i Sprawiedliwość.

W gminie Warnice taka sytuacja jest jedynie w okręgu obejmującym Barnim w numerach 29 do 52. Startuje tam Natalia Siatkowska z KWW Stanisława Wudarczyka.

Related posts

Policja o „Dniu Wagarowicza”

Admin

„Dzień dobry, Pyrzyce!” – nowy program już jutro!

Admin

Pasterka z parafii pw. św. Ottona

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.