Express Pyrzycki
PowiatRegion

PSL przeciw kandydatce na komisarza Bielic

Sprawa władz Bielic robi się coraz głośniejsza. W piątek Polskie Stronnictwo Ludowe naprędce zorganizowało konferencję prasową, na której sprzeciwiło się pomysłowi mianowania na komisarza Iwony Kochel, która będzie kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na wójta Bielic w tegorocznych wyborach.

Na konferencji szef zachodniopomorskiego PSL wicemarszałek Jarosław Rzepa pojawił się w towarzystwie kierującego powiatowymi strukturami partii Olgierda Kustosza, Eugeniusza Kulisia – kandydata PSL na wójta oraz członków ugrupowania w gminie Bielice.

Rzepa stwierdził, że w sprawie wójta Zdzisława T. dopiero postawione zostały zarzuty, a nie zapadły jeszcze wyroki, więc prosi wszystkich by nie wyrokować. Wicemarszałek przyznał również, że jest w gminie pewien chaos kompetencyjny i zaapelował do wojewody o powołanie w najbliższym czasie komisarza. – Aby to była osoba, która zna samorząd, ma doświadczenie samorządowe, wie co to znaczy zarządzać gminą, która ma problemy. Żeby nie była to osoba, która w żaden sposób nie jest z tym związana, bo może jeszcze bardziej pogłębić trudną sytuację. – stwierdził J. Rzepa. Przyznał również, że jego zdaniem powołanie Iwony Kochel na stanowisko komisarza gminy będzie decyzją polityczną.

– Kampania musi być rzeczywista. W kampanii trzeba pokazać mieszkańcom co nas czeka. Jestem sołtysem i biorę udział w sesjach i wiem jaka ciężka jest sytuacja. Do 2032 roku trzeba będzie spłacać to co zostało tutaj zrobione. – mówił Eugeniusz Kuliś pytany o to jak będzie wyglądała kampania wyborcza. – Metr sześcienny ścieków kosztuje każdego obywatela w Bielicach 27 złotych 72 grosze. W Warszawie jest to 13 złotych 85 groszy. – podał E. Kuliś jako przykład wysokich kosztów dla mieszkańców spowodowanych działaniami wójta.

(ps)

fot. Facebook PSL Powiat Pyrzycki

 

Related posts

Portugalskie praktyki uczniów ZS nr 2

Admin

Zmiana warty w powiecie. Starosta z PSLu?

Admin

Trwa rewolucja Gessler w „Czarnym Bawole”

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.