Connect with us

Pyrzyce

Pyrzyccy strażacy pomagali Szwedom

Published

on

Pięcioro strażaków z pyrzyckiej PSP: st. sekc. Cezary Tumasz, asp. szt. Andrzej Kuliś, st. ogn. Grzegorz Grzelak, mł. ogn. Krzysztof Pragier i mł. kpt. Jakub Zarzycki pojechało z pomocą szwedzkim strażakom walczącym z pożarami lasów. – W Szwecji przebywali przez dwa tygodnie w ramach pomocy wewnątrzunijnej. – mówi st. bryg. Jacek Marchlewicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

Wyjechali z Pyrzyc 20 lipca, a o wyjeździe dowiedzieli się dzień wcześniej. – Otrzymałem telefon że szykuje się wyjazd modułu GFFFV SZCZECIN ale prawdopodobnie to są ćwiczenia. Następnego dnia okazało się jednak że to wyjazd na misję, bo Szwecja płonie. Uświadomiłem sobie że tu już żarty się kończą, szybkie pakowanie i wyjazd do Świnoujścia na prom. – mówi st. sekc. Cezary Tumasz. Polscy strażacy byli pod wrażeniem bardzo życzliwego przyjęcia, jakie przygotowali dla nich Szwedzi. – Witali nas jak bohaterów, a my przecież jeszcze nic nie zrobiliśmy. – wspomina C. Tumasz.

Cały artykuł o wyjeździe pyrzyckich strażaków już w piątkowym „Życiu Pyrzyc”

Remigiusz Pajor-Kubicki

fot. st. sekc. Cezary Tumasz

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pyrzyce

Przedsiębiorczość w ogólniaku

Published

on

We wtorek 11.12.18 r. klasa 1b zakończyła zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Przedsiębiorczość szansą na Twój sukces – Promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży” finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

(więcej…)

Continue Reading

Pyrzyce

Pyrzyckie przymiarki do remontu basenu

Published

on

Już w najbliższy czwartek pyrzyccy radni będą głosować nad projektem przyszłorocznego budżetu. Wśród zaplanowanych do wydatkowania środków są również te, które mają być przeznaczone na basen.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama
Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.