Express Lokalny
FotogaleriePyrzyceRegion

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

W Zespole Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach ceremonię wręczenia świadectw wzbogacono o pomysłową oprawę muzyczną i krótkie scenki przedstawione przez samych zainteresowanych. Nietypowym wystąpieniem były tańce i śpiew do akompaniamentu muzyki ludowej jednego z zespołów, które przyjechały na odbywające się w miasteczku spotkania z folklorem.

Nie obyło się także bez przemówień zaproszonych gości. Mową o zabarwieniu patriotycznym zaskoczył wicestarosta Bartłomiej Królikowski. Wielki Rycerz Rady Rycerzy Kolumba w Pyrzycach – Marek Danielak nagrodził zwycięzcę konkursu na oryginalny strój podczas Ogniska Patriotycznego organizowanego przy parafii pw. NMP Bolesnej, które odbyło się na początku maja maja – Sandrę Niekorek. Swoją obecnością zaszczycił także proboszcz parafii pw. św. Ottona ks. Tadeusz Kłapkowski SChr, który życzył zebranym udanych wakacji i zaprosił na wieczorną liturgię dziękczynną.

Swoją pracę w oświacie zwieńczoną odejściem na emeryturę zakończyły Jolanta Zdrojewska – nauczyciel matematyki i Teresa Kazimierczak – nauczyciel biologii. Kropką nad i jest oficjalne rozpoczęcie ferii letnich.

Agnieszka Gajewska

Related posts

Niższe stawki na hali?

Admin

Spłonął kubeł na używaną odzież

Admin

Kolejna awaria. Tym razem na Bogusława

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.