Express Pyrzycki
PolicjaRegion

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

W niedzielne popołudnie pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali na trzy miesiące prawo jazdy kierującemu, który nie zdjął „nogi z gazu” i w terenie zabudowanym jechał 101 km/h.


W miejscowości Mielęcinek usytuowanej wzdłuż drogi W 119 mieszkańcy powiatu pyrzyckiego wielokrotnie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnalizowali przekraczanie prędkości przez kierujących. Tym samym policjanci pyrzyckiej drogówki wielokrotnie weryfikowali zaznaczane zagrożenie i objęli wskazane przez mieszkańców miejsce szczególnym nadzorem. Jak widać nie wszyscy korzystają z KMZB i nie zapoznają się z aktualnościami.
W niedzielne popołudnie policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli w terenie zabudowanym kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, który pędził z prędkością 101km/h.
W związku z popełnionym wykroczeniem 49 – letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego został ukarany mandatem karnym 400 złotych i jednocześnie przypisane zostało do jego konta 10 punktów karnych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 51km/h w terenie zabudowanym mężczyzna pożegnał się również ze swoim prawem jazdy na okres trzech miesięcy.
Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu. Już za chwilę zaczynają się wakacje co wiąże się z wzmożonym ruchem pojazdów na drogach, ale również z tym iż dzieci i młodzież szkolna będzie spędzać czas wolny od nauki. Chwila nieuwagi i nadmierna prędkość może skończyć się tragedią. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach policjanci alarmują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Kilka dodatkowych minut podróży nas nie zbawi a sprawi, że cało i bezpiecznie dotrzemy do celu.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Related posts

Tenisowe mistrzostwa szkół podstawowych

Admin

Radość wspólnoty (BARDZO DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

Panorama Pyrzycka – 31 października 2014

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.