Connect with us

Opinie

Czy Łuszczyk wystartuje? Przeczytaj odpowiedź!

Published

on

W ostatnim numerze „Życia Pyrzyc” Miłosz Łuszczyk odpowiedział w wywiadzie na spekulacje o jego kandydowaniu na burmistrza Pyrzyc. 

Po odejściu z zarządu pojawiły się też spekulacje, że jednym z powodów była Pana chęć kandydowania w tegorocznych wyborach na burmistrza Pyrzyc. Jeszcze cztery lata temu, gdy przygotowywałem pierwszy numer „Życia Pyrzyc” powiedział Pan w wywiadzie, że wszystko zmierza w tym kierunku, żeby wystartować na burmistrza. Jak dzisiaj brzmi odpowiedź na to pytanie?
Jest mi bardzo miło z tego powodu, że wielu mieszkańców Pyrzyc niemalże codziennie zaczepia mnie na ulicy i namawia bym kandydował. To miłe z ich strony i cieszę się, że doceniają mój wysiłek i pracę dla samorządu. Jednak na dzień dzisiejszy moja odpowiedź brzmi: nie, nie będę kandydował na burmistrza.

Nie na burmistrza, ale na radnego?
Zawsze byłem społecznikiem i z tego się nie wyleczę.

Zatem Rada Miejska czy Rada Powiatu?
Jedne i drugie sprawy są mi bardzo bliskie, ale decyzja o tym będzie uzależniona od tego w jakiej grupie osób przyjdzie mi planować takie działania. Przekonałem się, że samodzielnie i indywidualnie nie można niczego zrobić w samorządzie. Pojawiła się już grupa, ale jeżeli ona się skrystalizuje, będą to osoby godne zaufania i będzie perspektywa osiągnięcia dobrego wyniku nie wyborczego, ale dla społeczności lokalnej to będę służył tej grupie tam, gdzie znajdą dla mnie miejsce. To jest gra zespołowa. Jestem osobą, która chce grać zespołowo i patrzy na wspólny wynik, który mamy osiągnąć jako drużyna.

Nie będzie Pan startował na burmistrza, ale będziemy mieli prawdopodobnie czterech lub pięciu, może nawet więcej kandydatów na to stanowisko. Czy któregoś z nich Pan oficjalnie poprze?
Ciężko powiedzieć, ponieważ giełda nazwisk, która ruszyła w chwili obecnej w większości nie napawa optymizmem. Boję się, że manifestując to, po raz pierwszy oddam w wyborach nieważny głos. Myślę jednak, że trzeba poczekać jeszcze na kandydata środowisk centroprawicowych o którym na razie jest cicho, a do którego środowiska poglądowo jest mi najbliżej. Niewykluczone, że taki kandydat będzie mógł liczyć na moje poparcie.

W drugiej turze poprzednich wyborów oficjalnie poparł Pan kandydaturę Marzeny Podzińskiej. Jak dzisiaj, na kilka miesięcy przed zakończeniem, oceniłby Pan jej kadencję?
Myślę, że można sprowadzić ocenę do jednego zdania. To jest kadencja sprawnego administrowania Urzędem Miejskim.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lipiany

„Dla Lipian, wszystkie ręce na pokład!”

Published

on

Rozmowa z nowym burmistrzem Lipian, byłym wicestarostą Bartłomiejem Królikowskim.

(więcej…)

Continue Reading

Opinie

„Młodzi czują, że nie są gorsi od doświadczonych polityków”

Published

on

Rozmowa z Hanną Kołoszycz, kandydatką do Rady Miejskiej w Pyrzycach z okręgu 10 w ostatnich wyborach, jedną z najmłodszych kandydatek w ostatnich wyborach.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama
Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.