Connect with us

Fotogalerie

Pięknie i uroczyście. Boże Ciało u Chrystusowców (GALERIA)

Published

on

Procesja Bożego Ciała w pyrzyckiej parafii Chrystusowców przeszła tradycyjną trasą. Kazanie przy ostatnim ołtarzu wygłosił ks. Michał Ogrodnik SChr, który po nabożeństwie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego. 

Godny, sprawny i uroczysty przebieg możliwy był dzięki zaangażowaniu licznych parafian oraz służb. Ołtarze w tym roku budowały wspólnoty: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, Odnowa w Duchu Świętym oraz Kościół Domowy. W czasie procesji nie zabrakło ministrantów i lektorów oraz dziewczynek sypiących kwiaty. Przed księdzem niosącym Najświętszy Sakrament przedstawiciele wspólnot parafialnych nieśli chorągwie i feretrony, natomiast baldachim dzierżyli w rękach strażacy z OSP, która także niosła figurę swojego patrona – św. Floriana. Policjanci z pyrzyckiej komendy pilnowali natomiast bezpieczeństwa i kierowali przejeżdżające samochody na objazdy.

(rpk)

fot. Remigiusz Pajor & Agnieszka Gajewska


 

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Uroczystości Święta Niepodległości – FOTO

Published

on

Galeria zdjęć z uroczystości przy pomniku, I Pyrzyckiego Marszu Niepodległości oraz Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Fot. Agnieszka Gajewska.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama
Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.