Express Lokalny
PyrzyceRegionSport

Szybka dycha przebiegła

Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR była mocnym otwarciem sezonu. Na listach startowych obu dystansów zanotowano ponad 1000 osób. Impreza, choć to dopiero druga edycja, stała się już jednym  z największych biegów na 10 km w województwie zachodniopomorskim.

Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR nie doszłaby do skutku, gdyby nie jej pomysłodawczyni p. Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc. Impreza biegowa miała w swoim zamyśle przyczyniać się do promocji Gminy Pyrzyce oraz zdrowego trybu życia i to niewątpliwie udało się osiągnąć.

Warunki do szybkiego biegania w niedzielę 18 marca były optymalne – piękne słońce, temperatura w granicach 2 stopni C i szybka atestowana trasa. Nie jest zaskoczeniem, że biegacze tłumnie stawili się na starcie biegu w Pyrzycach k/Szczecina, aby zmierzyć się z dystansem 10km, czy w równolegle rozgrywanym  biegu na 5 km.

Szybka trasa umożliwiła osiągnięcie pasjonatom biegania dobrych wyniki z licznymi rekordami życiowymi.

Podium biegu na 10km wygląda następująco:

  1. Wojciech Piwowarczyk – Europa System z czasem 34 minuty 10 sekund
  2. Arkadiusz Minko – MKL Szczecin z czasem 34 minuty 43 sekundy
  3. Grzegorz Braun – RunGryf Gryfice z czasem 34 minuty 49 sekund

Pierwszą z Pań okazała się  Sylwia Racinowska z KB Hermes Gryfino z czasem 41 minut i 1 sekunda, na drugim miejscu uplasowała się Bożena Szubert Stargard Ja się nie Ścigam, a na trzecim Wioletta Murawska z Roletki.home.pl. Bieg na dystansie 10 km ukończyło łącznie 656 osób.

Zwycięzcą biegu na dystansie 5 km został Paweł Pawlisiak z BBL Police, a wśród pań najlepsza okazała się Ewelina Kowalik Fizjobiegacze Szczecin. Bieg na dystansie 5 km ukończyło łącznie 206 osób.

Na mecie na każdego czekał przepiękny medal z czerwonym, pyrzyckim gryfem. Warto dodać, iż medal ubiegłorocznej edycji zajął 11 miejsce w ogólnopolskim konkursie portalu maratonypolskie.pl na najpiękniejszy medal.

Z okazji roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy postawili na  czerwony kolor koszulek dla zawodników, natomiast Pani Burmistrz Marzena Podzińskaufundowała nagrody za najpiękniejsze stylizacje patriotyczne stroju startowego.

Podczas biegu odbyła się zbiórka charytatywna na zakup wózka dla Kuby Chmielewskiego z Pyrzyc, którego mógł wesprzeć każdy z biegaczy oraz kibiców. W pomoc czynnie włączyła się również Burmistrz Pyrzyc Pani Marzena Podzińskia, która przekazała na licytację swój nr startowy na 5 km – 1. Nr został sprzedany na aukcji za kwotę 500 zł. Numer wylicytował Pan Jacek Skokowski  (Skokowscy Team).  Cała kwota ze sprzedaży numeru Pani Burmistrz zostanie przekazana na pomoc Jakubowi

Sponsor biegu –Restauracja Park oraz Ośrodek Zielone Wzgórze – przygotowali specjalnie dla uczestników Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBRkiełbaski z grilla oraz gorącą herbatę o aromacie grzanego wina. Można było się również orzeźwić zimnym Lechem Free. Dodatkowo dzięki firmie Mlekovita po zawodach uczestnicy mogli uzupełnić białko wysokoproteinowym napojem Super Body Active.

Organizatorem wykonawczym Pyrzyckiej Szybkiej Dychy Backer OBR na zlecenie Gminy Pyrzycebyło Stowarzyszenia K2 Partners (organizator m.in. 39 PKO Półmaraton Szczecin).Niemniej w przygotowania włączyły się również Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Pyrzycach , Pyrzycki Dom Kultury, Straż Miejska w Pyrzycach, Komenda Powiatowa Policji, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy oraz Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego . Docenić należy także 80 wolontariuszy ze Szczecina i Pyrzyc, którym należą się brawa za ich zaangażowanie wsparcie i sumiennie wykonaną pracę.

Sponsorem Tytularnym imprezy była firma Backer OBR Sp. z o.o. Wśród sponsorów i partnerów wymienić należy natomiast firmę Europa Systems Sp. z o.o. – fundatora nagrody za pobicie rekordu trasy, Skoda Auto PEHAMOT (partner motoryzacyjny), Termo Organikę, Restaurację Park w Pyrzycach, Ośrodek Zielone Wzgórze, Kancelarię Prawną Skotarczak Dąbrowski Olech i Partnerzy, Mlekovitę, PBS Mrówka w Pyrzycach, Kompanię Piwowarską S.A. oraz sklep dla biegaczy RUN EXPERT ze Szczecina. Zakup medali dla zawodników wsparło finansowo Pomorze Zachodnie. Proces rekrutacji wolontariuszy wsparła technologicznie platforma HR Link.pl.

Dzięki współpracy z firmą Neptis S.A. właścicielem aplikacji Yanosik, uczestnicy biegu nie mieli problemów ze znalezieniem wyznaczonych przez organizatora parkingów, a mieszkańcy oraz podróżni z ominięciem zamkniętych na czas zawodów ulic.

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Gazetę Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu – Dwutygodnik Powiatu Pyrzyckiego, TV Aura oraz serwisy Pyrzyce24.eu, SzczecinBiega.pl, MaratonyPolskie.pl, hot-point.pl, biegowe.pl oraz Radio Szczecin.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR została objęta patronatem honorowym Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Geblewicza.

Szczegółowe wyniki:  www.szybkadycha.pl     https://www.facebook.com/szybkadycha

Szybko! Szybciej! Pyrzycka Szybka Dycha!

tekst i fot.: materiały prasowe organizatora

Related posts

Pyrzyce pomagają

Admin

Duch Lenina wiecznie żywy! Także w Pyrzycach!

Admin

Odpust w parafii pw. NMP Bolesnej (Galeria)

Admin
Wczytywanie....