Connect with us
a>

Fotogalerie

Bajka… z morałem – dla przedszkolaków

Published

on

12 marca 2018r. w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej przy ulicy Rejtana w Pyrzycach. Przedstawienie wykorzystując postać bajkową opowiada historię młodej dziewczyny z morałem „Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie”.

Wystawiona sztuka jest jednym z kilku szkolnych projektów pod wspólnym hasłem CYBERPRZESTRZEŃ BEZPIECZNA I POŻYTECZNA realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Podejmując z młodzieżą różnorodne działania  chcemy zwrócić uwagę na możliwe zagrożenia i ryzyko związane z lekkomyślnym korzystaniem z Internetu. Propozycja  spektaklu jest doskonałą

formą dotarcia, przekazu do licznego grona odbiorców w tym Przedszkolaków, Zaproszone dzieci reagowały spontanicznie i żywo na grę aktorów- uczniów. Dzieci otrzymały pamiątkową przypinkę i słodki upominek. 

Zaprezentowane widowisko bardzo podobało się  dzieciom, o czym świadczyły  okazałe brawa najmłodszych,Była to największa nagroda zarówno dla zaangażowanych uczniów jak i ich opiekunów.

Obsada:

Narrator – Wojciech Kwiecień

Czerwony Kapturek- Maja Konopnicka

Żaba – Jędrzej Antczak

Wilk – Michał Wójciak

Babcia – Martyna Tarnowska

Książe – Eryk Kurzyk

Wiedźma Martyna Chojnacka

Śnieżka – Kamila Iwan

Śpiąca Królewna – Aleksandra Dąbkowska

Smok – Dawid Marszałek

Krasnoludki- Nikola Świercz, Anna Głuszczak

Drzewa – Dagmara Rusiecka, Mateusz Bugaj, Wiktor Korkuś

Pszczółka Maja – Maja Malanowska

Obsługa  techniczna – Kacper Stawiarski

Opiekunowie: Iwona Lichota, Joanna Zienkiewicz,

fot. Antoni Zienkiewicz

Continue Reading
Advertisement

Fotogalerie

Uroczystości Święta Niepodległości – FOTO

Published

on

Galeria zdjęć z uroczystości przy pomniku, I Pyrzyckiego Marszu Niepodległości oraz Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Fot. Agnieszka Gajewska.

(więcej…)

Continue Reading

Fotogalerie

Ogólniak rozpoczął wakacje (GALERIA)

Published

on

Zakończenie roku szkolnego jest wydarzeniem szczególnym dla każdego ucznia. W tym roku przypadło ono na 22 czerwca. Co prawda uroczystości w lokalnych placówkach odbywały się w innym czasie i różnych miejscach, jednak wspólnym mianownikiem było docenienie wszelkich sukcesów, które osiągnęli uczniowie, a także ich zaangażowania w rozmaite przedsięwzięcia.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama
Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.