Connect with us
a>

Powiat

Brzeska szkoła pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego

Published

on

2-go marca, punktualnie o 7:45 klasy II i IV wyruszyły na wycieczkę naukowo-integracyjną do Szczecina. Plan wycieczki był bardzo napięty – tym bardziej cieszymy się, że wszystkie punkty udało się zrealizować.

Punktem startowym naszej wyprawy był WYDZIAŁ MATEMATYCZNO – FIZYCZNY UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO. Dzięki podpisanej przez Panią Dyrektor umowie o współpracy, Nasi Uczniowie mogli się rozgościć w pracowniach fizyki oraz matematyki US. Tam, w fascynujący świat nauk ścisłych wprowadzili uczniów dr Tadeusz Molenda (fizyka) oraz prof. US dr hab. Małgorzata Makiewicz (matematyka).

Na zajęciach z fizyki Uczniowie dowiedzieli się m.in. czy szybciej zjedziemy z górki zimą na sankach czy latem na rowerze? Czy rozmiar koła w rowerze wpływa na prędkość? Czy szybciej zjedziemy na sankach z kolegą czy samodzielnie? A może to bez znaczenia i prędkość będzie taka sama?

Jeszcze ciekawsza okazała się lekcja matematyki. Uczniowie deszyfrowali wiadomości, puszczali matematyczne bańki mydlane, pracowali metodą origamii, tworzyli matematyczny dywan, grali w kółko i krzyżyk w przestrzeni oraz tworzyli bryły obrotowe wykorzystując mikser kuchenny.

Na zakończenie wizyty, Pani profesor Małgorzata Makiewicz zaprosiła Nas na bardzo aromatyczną – matematyczną herbatkę i jak to ma w zwyczaju, rozdała Uczniom upominki. Każdy dostał kalendarz „Matematyka w obiektywie 2018” jako zaproszenie do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” oraz przesympatyczne, matematyczne zakładki do książek. Tomek Domszy (klasa II) i Roksana Piska (klasa IV) dodatkowo – za swoją wiedzę – zostali nagrodzeni książkami.        

            Pełni matematyczno-fizycznych inspiracji przespacerowaliśmy się Alejami Jana Pawła II aby zaraz po przerwie obiadowej rozpocząć zabawę w Warsztatowni. KIDS Escape Room okazał się wisienką na torcie. Uczniowie przez godzinę kreatywnej zabawy rozwiązywali zagadki logiczne i wykorzystywali wyobraźnię. Nie zabrakło emocji i śmiechu. Po zabawie w Escape Room’ie Uczniowie samodzielnie wykonali „łapacze snów”, które zabrali ze sobą na pamiątkę. Do Brzeska wróciliśmy ok. 16:00 już planując następne spotkanie z Uniwersytetem.

Opiekunowie: Agnieszka Urbaniak, Urszula Mierzwiak

Continue Reading
Advertisement

Powiat

Szpital zaprasza na białą sobotę

Published

on

Po raz kolejny organizowana jest biała sobota. Szczegóły informacji na plakacie.

 

Continue Reading

Powiat

Powiat ustalił komisje

Published

on

Rada Powiatu Pyrzyckiego na wczorajszej sesji ustaliła podział komisji stałych, które będą działały w nadchodzącej kadencji.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama




Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.