Express Pyrzycki
PowiatRegion

Więcej policyjnych kontroli w weekend!

W dniach 24-25.02 policjanci ruchu drogowego pyrzyckiej komendy przeprowadzą działania pn. „Trzeźwość – Prędkość”.

W najbliższy weekend policjanci przeprowadzą działania pn. „Trzeźwość – Prędkość”.  To część akcji prowadzonej na drogach naszego powiatu. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenie – nietrzeźwych kierowców, egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza z ograniczeniami prędkości.

Są tacy kierujący, u których alkohol i pośpiech zwyciężają nad zdrowym rozsądkiem  i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. To oni stwarzają największe zagrożenie dla tych, których spotkają na swojej drodze a także dla samych siebie i swoich pasażerów często najbliższych członków rodziny.

Podczas ostatniego weekendu pyrzyccy policjanci interweniowali przy zdarzeniu drogowym, do którego doszło na odcinku drogi Linie – Bielice. 36-letni kierowca Citroena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, mężczyzny nie udało się uratować. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący znacznie przekroczył prędkość.

W trakcie działań wykorzystywane będą wszystkie urządzenia pomiarowe jakimi dysponuje Policja, a więc są to zarówno urządzenia do badania zawartości alkoholu w organizmie, jak również videorejestratory i ręczne mierniki prędkości.

 

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska

KPP w Pyrzycach

Related posts

Na co będą wydane nasze pieniądze? – Projekt budżetu 2016

Admin

„Trzecia Godzina Dnia” w Pyrzycach – wywiad wideo

Admin

M. Majak: Przywróćmy fontannę!

Admin
Wczytywanie....