Connect with us

Pyrzyce

Wyjazd do Berlina: organy coraz bliżej (ZOBACZ i POSŁUCHAJ)

Published

on

Delegacja z parafii pw. św. Ottona udała się 19 lutego do Berlina, aby zobaczyć 35-głosowe organy piszczałkowe, które można kupić od jednego z tamtejszych kościołów.

Organy znajdują się obecnie w protestanckim Nazarethkirche przy Leopoldplatz w Berlinie. 35-głosowy instrument posiada 3 manuały. Razem z przedstawicielami parafii do Berlina pojechał także organomistrz Zdzisław Mollin. Na miejscu organy zostały dokładnie obejrzane i wypróbowane. To właśnie wizualizację tego instrumentu można zobaczyć na znajdujących się w kościele plakatach. Następnym etapem w procedurze zakupu będą rozmowy na temat szczegółów ewentualnej transakcji z obecnym właścicielem. Do tej pory fundacja „Organy Katedry Pyrzyckiej” zebrała ponad 85 tysięcy złotych.

Organy w Berlinie – "Jezusa ukrytego"

Tomasz Szutkowski – organista naszego kościoła parafialnego wykonuje fragmenty pieśni "Jezusa ukrytego" na organach w berlińskim Nazarethkirche.

Opublikowany przez Fundacja Organy Katedry Pyrzyckiej na 19 lutego 2018

 

 

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Przedsiębiorczość w ogólniaku

Published

on

We wtorek 11.12.18 r. klasa 1b zakończyła zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Przedsiębiorczość szansą na Twój sukces – Promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży” finansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

(więcej…)

Continue Reading

Pyrzyce

Pyrzyckie przymiarki do remontu basenu

Published

on

Już w najbliższy czwartek pyrzyccy radni będą głosować nad projektem przyszłorocznego budżetu. Wśród zaplanowanych do wydatkowania środków są również te, które mają być przeznaczone na basen.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama
Partnerzy

Advertisement

Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.