Express Pyrzycki
Artykuł sponsorowanyPowiat

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska – II edycja dotacji na fotowoltaikę oraz pompy ciepła od połowy grudnia!

Dotacje wraz z preferencyjnymi pożyczkami dla prosumentów będą znowu dostępne w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie od 15.12.2017r.

Program Pożyczek

Rada Nadzorcza WFOŚIGW w Szczecinie podjęła decyzję o uruchomieniu II edycji programu pożyczek dla osób fizycznych na realizację inwestycji z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby. Alokacja środków w programie wynosi 10 mln zł. O środki mogą aplikować mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Dzięki temu programowi, który umożliwia rozłożenie pożyczki do 15 lat inwestor zamiast płacić rachunki co 2 miesiące do zakładu energetycznego, spłaca pożyczkę oprocentowaną 2% rocznie, a po spłacie 70% pożyczki reszta zostaje umorzona przez Fundusz (np. rozkładając pożyczkę na 10 lat, po 7 latach zostaje ona spłacona dzięki umorzeniu).Dzięki temu rata do funduszu jest niższa niż sam rachunek, czyli de facto instalacja spłaca się sama z zaoszczędzonych rachunków.Istotnym faktem jest to, że zarówno pożyczka, jak i dofinansowanie udzielane jest przez Fundusz, a nie przez jakikolwiek bank. Wnioski dla każdego inwestora firma Pitern Sp. z o.o. przygotowuje bez żadnych kosztów– informuje Jakub Bednarek, doradca ds. energii odnawialnej Pitern Sp. z o.o

 

– Każdy kto chciałby posiadać własną instalację fotowoltaiczną wystarczy, że złoży wniosek przygotowany przez firmę Pitern do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na pożyczkę i po kilku tygodniach może się cieszyć własną elektrownią – dodaje Bednarek.

            Doradca pomoże Państwu wybrać najlepszą formę inwestycji w fotowoltaikę.  – Jest wiele możliwości, z których można skorzystać chcąc zainwestować we własną Elektrownie. Poniżej niektóre z nich – wymienia Jakub Bednarek, Pitern Sp. z o. o.

  • fundusze europejskie – firma Pitern nieodpłatnie przygotuje wnioski, biorąc na siebie odpowiedzialność za merytoryczną poprawność projektu.
  • forma gotówkowa – najszybsza forma wejścia w fotowoltaikę, dzięki czemu w ciągu

miesiąca zaczynamy oszczędzać na energii elektrycznej

  • ekokredyt posiadający łatwe i przejrzyste zasady udzielenia.
  • leasing – idealna forma wejście w fotowoltaikę dla firm

Nieuniknione podwyżki ze energię już od nowego roku.

Jak podaje portal Business Insider Polska koncerny energetyczne złożyły w Urzędzie Regulacji Energetyki (URE) wnioski o podniesienie taryf dla klientów indywidualnych w 2018 roku.

Link do artykułu poniżej:

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/podwyzka-cen-pradu-w-2018-roku/5hw3137

Fotowoltaika – po 25 latach 83% sprawności instalacji.

Panele fotowoltaiczne zapewniają ponad 25 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając każdego dnia darmowy prąd. Do 2020 roku Polska ma obowiązek przejść częściowo na Odnawialne Źródła Energii ograniczając tym samym spalanie paliw kopalnych, które zanieczyszczają nasze środowisko.

 – Osoby, które zastanawiają się czy fotowoltaika się opłaca, powinny wziąć pod uwagę fakt, że panele słoneczne nie generują żadnych kosztów związanych z eksploatacją instalacji. W trakcie trwania gwarancji na sprawność instalacji, której udziela producent na 25 lat nie trzeba robić ani jednego serwisu czy przeglądu. Energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy się martwić o koszty związane z użytkowaniem prądu. Dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru instalacji, panele słoneczne wyprodukują tyle energii, aby zaspokoić potrzeby użytkowników, a rachunki za prąd zostaną obniżone niemal do zera. Dzięki takiemu rozwiązaniu podwyżki cen za energię elektryczną, o których coraz głośniej się mówi, przestają być groźne. Panele słoneczne zapewniają użytkownikom niezależność i bezpieczeństwo energetyczne – informuje Jakub Bednarek z Pitern

Fotowoltaika to nie tylko oszczędności dla osób fizycznych, ale również dla firm. Każda firma przyłączona do sieci energetycznej ma również możliwość przyłączenia instalacji do sieci. I podobnie jak w przypadku domów, oszczędności wynikające z instalacji fotowoltaicznych sięgają 80%. Każdy inwestor ma oczywiście możliwość amortyzacji instalacji, dzięki czemu jej koszty są jeszcze niższe!

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/22906/leasing-instalacji-fotowoltaicznej-raty-ktore-same-sie-placa

Ciekawscy mogą wejść na stronę  www.pitern.pl i sprawdzić gdzie w naszej okolicy są zamontowane takie instalacje. – Wszystkim tym, którzy chcą już teraz poznać możliwości montażowe mogą w każdej chwili skontaktować z naszym ekspertem ds. energii odnawialnych i umówić bezpłatne spotkanie pod nr 603 – 304 – 431 –  zachęca Jakub Bednarek

Czym jest fotowoltaika i jak wygląda rozliczenie z zakładem energetycznym?

Moduły fotowoltaiczne (PV) przekształcają promienie słoneczne na prąd elektryczny, który dalej jest wykorzystywany na bieżąco w naszych domach. Nasłonecznienie w Polsce jest bardzo stabilne i korzystne dla tego typu systemów.  Polskie prawo już dziś pozwala także na przyłączanie mikroinstalacji fotowoltaicznych do sieci energetycznej. Dzięki uchwalonej ustawie tzw. Mały Trójpak Energetyczny dostawca energii elektrycznej ma obowiązek bezpłatnego przyłączenia instalacji fotowoltaicznej poprzez wymianę licznika energii na dwukierunkowy. Posiadając instalację PV ograniczamy zużycie energii elektrycznej z sieci energetycznej do minimum.

Nowe prawo, które weszło w życie od 01.07.2016r. mówi o tym, że montując fotowoltaikę energetyka ma obowiązek odebrać (,,zmagazynować”) nadwyżkę. Rozliczanie z energetyką jest tylko raz w roku. Nadwyżki z lata zmagazynowane w Zakładzie Energetycznym będzie można odebrać zimą. Proces ten to Net-Metering czyli ,,Bilansowanie Energii”.

 

Zapotrzebowanie i produkcja prądu?

Produkcja własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności. Typowa 4 osobowa rodzina zużywa rocznie ok. 3000 kWh. Zamontowana instalacja PV o mocy 3,0 kW wyprodukuję rocznie ok. 3000 kWh – jest to znaczący udział w rocznym zużyciu energii elektrycznej. Aby uzyskać taką moc powinniśmy zainstalować 10 modułów fotowoltaicznych o mocy 300 Wp. Należy także pamiętać o tym iż żywotność instalacji PV to ponad 25 lat !

 

Uwaga na nierzetelne firmy!

– Niemal wszyscy nasi klienci przeglądali oferty wielu firm zajmujących się fotowoltaiką. Wielu z nich zwróciło się do nas z prośbą o wyjaśnienie powodów zaskakująco niskich cen za instalację na modułach niemieckich, które dostali od firm konkurencyjnych – opowiada konsultant firmy Pitern.

 

Jak podaje portal gramwzielone.pl duży niemiecki producent paneli SolarWorld ogłosił niewypłacalność stając na skraju bankructwa. Oznacza to, że w ostatnim czasie firmy wyprzedawały i dalej to robią produkty tego producenta w bardzo atrakcyjnej cenie, nie informując swoich klientów o kondycji finansowej producenta paneli. Niestety wielu klientów dało się skusić na te niskie ceny. Artykuł poniżej w linku:

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/26539/solarworld-oglasza-niewyplacalnosc

 

Jak uzyskać więcej informacji na temat instalacji fotowoltaicznych?

 

– Prosimy o kontakt z naszym fachowcem pod numerem telefonu 603 – 304 – 431  Spotkanie i konsultacja z naszym doradcą technicznym jest BEZPŁATNA.  Firma piTERN od 14 lat zajmuje się tylko odnawialnymi źródłami energii, jako jedna z niewielu firm w Polsce ma na swoim koncie realizację instalacji fotowoltaicznych o megawatowych mocach, działając na terenie Europy zdobyła doświadczenie w tej innowacyjnej branży – zachęca Jakub Bednarek

Aby przybliżyć Państwu profil naszej działalności zachęcam serdecznie do zapoznania się z filmem przedstawiającym pozytywne aspekty działania Odnawialnych Źródeł Energii oraz pracę naszej firmy

 

piTERN Sp.z.o.o

  1. Serdeczna 8 Wysogotowo

62-081 Przeźmierowo k. Poznania

tel. 603-304-431,

      61 679 14 14,

www.pitern.pl, info@pitern.pl

Related posts

Ukradli Audi – wpadli w ręce policji

Admin

Szpital zaszczepi każdego

Admin

Stanisław Stępień starostą pyrzyckim

Admin
Wczytywanie....