Express Pyrzycki
PowiatRegionWideo

Poznajcie Tomka – będzie uczył najmłodszych pierwszej pomocy

Jak wyjść z nauką pierwszej pomocy do przedszkolaków? Na nowatorski i bardzo kreatywny pomysł wpadł Patryk Dudek ze stowarzyszenia „Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego”. Od podstaw stworzył mechanizm, który zamontowany został w… pluszowym misiu. Tak powstał fantomiś Tomek, który będzie uczył najmłodszych udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz określonego mechanizmu znajdującego się we wnętrzu misia stworzony został także program komputerowy do jego obsługi. Pierwsze użycie „w akcji” ma już za sobą. W lekcji z Tomkiem wzięły udział przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Kozielicach. System działa bardzo sprawnie i będzie stosowany w kolejnych lekcjach.

Tymczasem stowarzyszenie zbiera fundusze na zakup profesjonalnego fantoma szkoleniowego, takiego który będzie mógł być wykorzystywany do lekcji udzielania pierwszej pomocy nie tylko dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Będzie się pojawiał nie tylko w szkołach, ale również na różnego rodzaju festynach i spotkaniach. Na ten cel potrzebne jest 850 złotych. Do tej pory udało się zebrać 100 złotych, jednak cały czas można wpłacać datki na ten cel. https://pomagam.zrzutka.pl/xssh9m

Stowarzyszenie „Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego” do tej pory przede wszystkim zajmowało się informowaniem mieszkańców naszego powiatu o różnego rodzaju niebezpieczeństwach i zdarzeniach, które w dużej mierze miały miejsce w ruchu drogowym. Promuje także edukację dla bezpieczeństwa i samo ją prowadzi. Członków stowarzyszenia można spotkać przede wszystkim na różnego rodzaju imprezach plenerowych.

Related posts

40 litrów nielegalnego alkoholu w Ośrodku Sportu i Rekreacji (FOTO)

Admin

Dzień Dobry, Pyrzyce! – rozmowa z ks. Maciejem Onaszkiewiczem SChr

Admin

Kolejne tysiące od gminy i niska kwota sprzedaży „czerwonej szkoły”

Admin
Wczytywanie....