Express Pyrzycki
LipianyPowiatRegionReligia

W Lipianach o biblii

Oficjalnie istniejemy od 23 czerwca 2017 roku. Od tego czasu spotykamy się w każdy czwartek, po Mszy Świętej wieczornej (około godziny 19.00). Opiekunem grupy jest ksiądz proboszcz kanonik Andrzej Stolarski i to dzięki jego przychylności korzystamy z salki przy domu parafialnym.

Wcześniej idea wspólnoty dojrzewała w sercu naszego lidera, który z ogromnym zaangażowaniem i namaszczeniem prowadzi ją do dnia dzisiejszego.Wrodzone predyspozycje, ale przede wszystkim namaszczenie Duchem Bożym, daje mu  potrzebny autorytet i siły do wykonania powierzonego zadania.

Każde spotkanie rozpoczynamy zapaleniem świecy jako znaku obecności Chrystusa oraz modlitwą do Ducha Świętego. Następnie czytamy wybrany fragment Pisma Świętego, rozmyślamy nad tym, co Jezus chce nam powiedzieć, odnosimy go do własnego życia, po czym dzielimy się naszymi przemyśleniami. Wspólną modlitwą również kończymy.

Słowo Boże, poszukiwanie jego Prawdy w naszym własnym życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania, to fundament naszego uczestnictwa, ale towarzyszą nam również działania związane z rokiem liturgicznym i  życiem parafialnym. I tak 7 września w wigilię święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przyjęliśmy z rąk księdza proboszcza szkaplerze karmelitańskie, jako symbol naszej łączności z Matką naszego Pana. Wspólnota Siloe jest fundatorem krzyża stojącego w prezbiterium lipiańskiej świątyni, którego autorem jest artysta rzeźbiarz Kazimierz Slotosz. Włączyliśmy się również aktywnie w Biesiadę Parafialną na Rynku.

Jeżeli nie chcesz być biernym uczestnikiem Eucharystii. Jeśli chcesz naprawdę doświadczyć działania Słowa Bożego – ZAPRASZAMY. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na wiele pytań dotyczących życia i nauczania Chrystusa.  Masz również szansę poznać ludzi, którzy czują i myślą podobnie jak Ty.

AR

Related posts

Oszczędności według opozycji

Admin

Jeśli nie starosta Lipiński, to kto?

Admin

Pasterka z parafii pw. św. Ottona

Admin
Wczytywanie....