Connect with us

Pyrzyce

Podstawówka w „Czerwonej szkole”

Published

on

Pierwszego września rozpoczeła swoją działalność Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pyrzycach. Szkoła funkcjonuje w budynku tzw. ,,czerwonej szkoły’’ przy ulicy Poznańskiej 3. 

Na rok szkolny 2017/2018 ogłoszony został nabór do klasy pierwszej. Nabór jest ciągły i można jeszcze zapisać dziecko do szkoły. A warto, bo dla uczniów zostały przygotowane komfortowe warunki, sala ponad 50 m2, duża, przestronna, wyposażona w nowoczesne, komfortowe meble i sprzęt multimedialny. Obok sali znajduje się kompleks WC, dostosowany do dzieci. Szkoła posiada także stołówkę, w której dzieci będą mogły korzystać z całodziennego wyżywienia (śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek) za kwotę 7,5 zł/dzień. Klasa pierwsza z założenia ma być małoliczna, do dziesięciu osób, co gwarantuje indywidualizację nauczania. Oprócz super warunków, szkoła posiada ciekawą ofertę dydaktyczną. W ramach czesnego, które wynosi 250 zł (szkoła daje gwarancję stałości wysokości czesnego dla całego etapu edukacyjnego) dzieci, pierwszoklasiści będą miały możliwość realizowanie lekcji wychowania fizycznego na basenie co tydzień. Będą dwutorowo uczyć się języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego. Lekcje z języka angielskiego bedą odbywały się codziennie, a języka niemieckiego trzy razy w tygodniu. Dzieci z problemami logopedycznymi i innymi, bedą objęte pomocą logopedyczną i zajęciami korekcyjno-kompensacyjnymi. Zaplanowane są też ciekawe zajęcia dodatkowe: taneczne, teatralne, przedmiotowe, umuzykalniające itp. W szkole działa też świetlica czynna od 7-17. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wraz z nauczycielem bedą odrabiały prace domowe, po to by mieć więcej czasu popołudniu. Każde dziecko otrzyma podręczniki oraz całą wyprawkę plastyczno-techniczną.

Jeśli dziecko zostało zapisane do innej szkoły, a rodzic podejmie decyzję o przeniesieniu go do Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, wszystkie formalności związane z przeniesieniem załatwi za rodzica dyrektor szkoły niepublicznej.

 

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Czy będzie utwardzony parking na Dworcowej?

Published

on

By

W biurowcu dawnego PBRolu oprócz urzędu pracy mieści się również kilkanaście biur. W samej okolicy także znajdują się firmy. Korzystającym z ich usług nieobcy jest problem braku miejsc parkingowych.

Interpelację w tej sprawie w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej złożył radny Remigiusz Pajor-Kubicki.  Zawnioskował o utwardzenie miejsc parkingowych naprzeciwko budynku. – Obecnie jest to teren w żaden sposób niezagospodarowany. Brak nawierzchni skutkuje tworzeniem się po deszczach dużej kałuży, która utrudnia poruszanie się w tym miejscu. Dodatkowo kierowcy w niektórych przypadkach zaczepiają nisko posadowionymi zderzakami lub podwoziami o krawężnik oddzielający pas drogowy. – czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi na interpelację radnego wiceburmistrz Robert Betyna stwierdził, że sprawa wymaga szczegółowej analizy i po takowej zostanie udzielona szczegółowa informacja. Pozostaje więc czekać na odpowiedź i liczyć na to, że szczegółowa analiza będzie przyczyną do pozytywnego rozwiązania problemu.

(ps)

Continue Reading

Pyrzyce

W Pyrzycach oddali krew po raz czwarty

Published

on

By

W niedzielę (17.02.2019 r.) o godzinie 10:00 w budynku KP PSP Pyrzyce odbyła się już po raz czwarty akcja krwiodawstwa. Tym razem pod nazwą ,,Masz krew, która ratuje życie!”.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach zorganizowało już po raz czwarty akcję poboru krwi w Pyrzycach. Tradycyjnie swoją obecnością zaszczycili nas mieszkańcy naszego powiatu oraz niezawodna ekipa  z OSP Krzywin, która jest z nami na każdej akcji od samego początku. Wśród mieszkańców pojawiły się osoby, które cyklicznie uczestniczą w naszych akcjach oraz osoby, które przyszły po raz pierwszy.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyszli i zechcieli podzielić się cząstką siebie. Dziękujemy tym, którzy oddali krew i tym, którzy chcieli oddać krew ale z przyczyn od nich niezależnych nie mogli tego zrobić. Każda osoba, która oddała krew otrzymała od personelu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie słodką paczuszkę, a od Stowarzyszenia apteczkę brelok.

Podczas tej akcji zarejestrowane zostały 43 osoby z czego po weryfikacji lekarskiej krew oddały 34 osoby. Jest to świetny wynik, ponieważ pobiliśmy rekord w stosunku do poprzednich akcji. Jeszcze raz dziękujemy za wasze ogromne serca i za to, że byliście z nami. Do zobaczenia na kolejnej akcji. Mamy nadzieję, że z akcji na akcję będzie nas coraz więcej.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.