Express Pyrzycki
Polityka, biznes & gospodarkaRegion

Lokalni politycy o zawetowaniu ustaw o SN i KRS przez Andrzeja Dudę

Zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa ogłoszone dzisiaj rano wywołało niemałe zaskoczenie w społeczeństwie. Decyzja Andrzeja Dudy jest szeroko komentowana również przez polityków wszystkich opcji. O krótkie komentarze poprosiliśmy także przedstawicieli trzech największych pyrzyckich stronnictw politycznych.

Decyzję prezydenta rozumie Jarosław Ileczko, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w powiecie pyrzyckim. – Prezydent podjął decyzję dla uspokojenia nastrojów w społeczeństwie. Protestujący co prawa może nie do końca wiedzieli, czemu protestują, ale taka decyzja uspokoi nastroje. – mówi.

– Presja wywoływana przez Polaków na ulicach miast jak i za granicą, przez środowiska prawnicze, ludzi kultury i autorytety odniosła skutek i u prezydenta nastąpiła refleksja. – mówi Wiktor Tołoczko, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w powiecie. – Szkoda, że nie dotyczyła wszystkich trzech ustaw, ponieważ ta którą prezydent podpisze również jest szkodliwa. – dodaje szef PO.

Podobnego zdania jest Olgierd Kustosz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie. – Prezydent zachował się przyzwoicie. Wpływ na jego decyzję miały zapewne dwa czynniki. Jednym na pewno były liczne protesty społeczne w całym kraju. Drugim, który zapewne nie pozostał bez echa było spotkanie prezydenta z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, który jest politykiem o największym zaufaniu społecznym, a jednocześnie osobą wyważoną. – mówi O. Kustosz i dodaje, że to właśnie jego widzi jako lidera opozycji. – Dla prezydenta Andrzeja Dudy mógł to być przełom pokazujący jego jakość, jako prezydenta wszystkich Polaków, a nie tylko jednej opcji politycznej. – dodaje.

Decyzja Andrzeja Dudy jest chwalona nie tylko przez polityków. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański, abp Stanisław Gądecki w swoim liście do prezydenta podziękował mu za podjętą decyzję.

 

Related posts

„Powiat pyrzycki odniósł porażkę” – rozmowa z Olgierdem Kustoszem (wideo)

Admin

Pyrzyczanie na listach do sejmiku

Admin

Akademia Piłkarska świętowała niepodległość

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.