Express Pyrzycki
PowiatRegion

Nowy wóz strażacki w Brzesku

W 2016 roku Gmina Pyrzyce wzięła udział w projekcie Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Na zakup samochodu wraz z pakietem ochronnym dla OSP Brzesko, którego całkowity koszt wynosi 853.000,00 zł, Gmina Pyrzyce otrzymała dofinansowanie RPO 570.774.00 zł + WFOŚiGW – 73.526,00 zł. Wkład własny gminy wyniósł 208.700,00 zł.

OSP w Brzesku otrzymała nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa RPZP.03.00.00 Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, działanie RPZP.03.04.00 Adaptacja do zmian klimatu, typ projektu Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii, tytuł projektu Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych, realizowanego przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Zachodniopomorskiego.

Partner zadania – OSP w Brzesku otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy z pojemnością zbiornika na wodę 4680 litrów. W czasie odbioru techniczno-jakościowego samochodu w Kielcach, strażacy odbyli szkolenie z zakresu obsługi i zasad eksploatacji pojazdu. Samochód znajduje się już w OSP Brzesko.

Foto: Urząd Miejski w Pyrzycach

Related posts

I Sesja Rady Miejskiej w Pyrzycach (WIDEO)

Admin

Druga tura podobna do pierwszej

Admin

Trzy kluby w pyrzyckiej Radzie Miejskiej

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.