Express Lokalny
PowiatRegion

Nowy wóz strażacki w Brzesku

W 2016 roku Gmina Pyrzyce wzięła udział w projekcie Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Na zakup samochodu wraz z pakietem ochronnym dla OSP Brzesko, którego całkowity koszt wynosi 853.000,00 zł, Gmina Pyrzyce otrzymała dofinansowanie RPO 570.774.00 zł + WFOŚiGW – 73.526,00 zł. Wkład własny gminy wyniósł 208.700,00 zł.

OSP w Brzesku otrzymała nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa RPZP.03.00.00 Ochrona środowiska i adaptacja do zmian klimatu, działanie RPZP.03.04.00 Adaptacja do zmian klimatu, typ projektu Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii, tytuł projektu Wsparcie systemu ratownictwa w Województwie Zachodniopomorskim poprzez zakup samochodów oraz wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych, realizowanego przez Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Zachodniopomorskiego.

Partner zadania – OSP w Brzesku otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy z pojemnością zbiornika na wodę 4680 litrów. W czasie odbioru techniczno-jakościowego samochodu w Kielcach, strażacy odbyli szkolenie z zakresu obsługi i zasad eksploatacji pojazdu. Samochód znajduje się już w OSP Brzesko.

Foto: Urząd Miejski w Pyrzycach

Related posts

34. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem – Zespół z Indonezji (GALERIA FOTO)

Admin

Druga debata będzie bardziej emocjonująca niż pierwsza

Admin

Wypatrujmy beczkowozów!

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.