Express Lokalny
PyrzyceRegion

Czy pociągi wrócą do Pyrzyc?

Prawie sto osób podpisało się już pod internetową petycją w sprawie przywrócenia połączenia kolejowego między Pyrzycami, a Stargardem. Pomysły na reaktywację nieczynnej od 13 lat linii kolejowej pojawiają się co jakiś czas. Mógłby to być strzał w dziesiątkę, ponieważ wiele osób dojeżdża do pracy do Kluczewa lub do stargardzkich szkół.

Budowę linii noszącej numer 411 rozpoczęto w roku 1880. Miała ona połączyć Stargard i Kostrzyn nad Odrą. Dwa lata później oddano do użytku odcinek ze Stargardu do Pyrzyc. Ostatnie stałe przewozy kolejowe w Pyrzycach miały miejsce w roku 2004. Jeszcze cztery lata wcześniej pociągi do Stargardu jeździły cztery razy dziennie. Dzisiaj dworzec kolejowy jest przebudowywany na mieszkania, tory zarośnięte, a po części infrastruktury kolejowej nie ma już śladu. Ulica Dworcowa bardziej kojarzy się dzisiaj ze sklepem spożywczym i przystankami autobusowymi niż zajeżdżającymi tam jeszcze kilka lat temu pociągami.

Do czasu zamknięcia numeru pod petycją podpisało się 99 osób. – Reaktywacja tej linii ułatwiła by codzienne dojazdy do pracy/szkoły wielu osobom z Pyrzyc i okolic – czytamy w komentarzach pod petycją. Podpisani zwracają też uwagę na to, że jest to bezpieczniejszy sposób podróży. Jak poinformował nas autor petycji, chciałby rozpropagować akcję zbierania podpisów w Pyrzycach. Wszystkich, którzy chcieliby w tym pomóc zachęcamy do kontaktu z naszą redakcją pod adresem mailowym: redakcja@pyrzyce24.eu. O tym w jakich miejscach będzie można podpis złożyć będziemy informować na bieżąco.

Cały tekst można przeczytać w numerze „Życia Pyrzyc” z 23 czerwca

Related posts

Sejmik: Wysoki wynik Kustosza

Admin

Sesja referendalna

Techniczny

Stare Chrapowo, Jesionowo, Warnice: wrześniowe gminne dożynki (DUŻO ZDJĘĆ)

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.