Express Pyrzycki
PowiatRegionReligia

Już jutro Boże Ciało – przejdą procesje

Już jutro będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Charakterystyczne dla tego dnia są procesje eucharystyczne przechodzące ulicami miast i wsi.

Pyrzycka parafia pw. św. Ottona świętowanie rozpocznie od Mszy Świętej o godzinie 10:30 w kościele parafialnym. Po niej po raz pierwszy od kilkunastu lat procesja przejdzie przez ulice: 1-go Maja, plac Wolności, Stargardzką, Wojska Polskiego, Jana Pawła II i Kilińskiego. Ostatni ołtarz będzie umiejscowiony przy kościele od strony salek parafialnych. Po procesji również zostanie odprawiona Msza Święta.

W parafii pw. NMP Bolesnej Msza Święta sprawowana będzie na osiedlu przy ul. Słonecznej o godz. 11:00. Procesja po niej przejdzie ulicą Staromiejską do kościoła parafialnego. Na filiach Msze będą odprawione o 8:00 w Obojnie i o 14:00 w Obrominie wraz z procesją.

W Lipianach Msza Święta sprawowana będzie o godz. 10:30 i po niej przejdzie procesja, która zakończy się na placu Wolności.

Procesje odbędą się także po Mszach sprawowanych w parafii Kozielice, o godz. 8:30 w Kozielicach, o godz. 11:00 w Mielnie i o 16:00 w Łozicach. Msza bez procesji zostanie odprawiona w Rokitach o 13:00.

W parafii Tetyń przejdą dwie procesje. Pierwsza po Mszy o godz. 10:00 w Tetyniu i druga po Mszy o 12:30 w Załężu. W Trzeborzu Msza bez procesji o godz. 8:30.

Related posts

Pyrzyczanka wystąpi w Opolu. Zaprasza naszych Czytelników!

Admin

Tak zaczęliśmy spotkania z folklorem (FOTOGALERIA)

Admin

Wielkie porażki i wielkie zaskoczenia. Nowa Rada Miejska w Pyrzycach

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.