Express Pyrzycki
RegionSport

Maraton szkolnej piłki nożnej

Początek maja to istny maraton szkolnych rozgrywek w piłce nożnej. W ciągu 4 dni Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Pyrzycach przeprowadził aż 3 turnieje rangi mistrzostw powiatu. Ta kumulacja terminów to sprawka nieprzychylnej pogody, która zmusiła do kilkukrotnych zmian terminów turniejów.

Zaczęły dziewczęta ze szkół gimnazjalnych, które 8 maja b.r. walczyły o miano najlepszej drużyny w naszym powiecie. Zgłoszonych zostało 6 reprezentacji. Najlepsze okazały się piłkarki z Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. Podopieczne Beaty Zarębskiej grały w składzie: Klaudia Dyszkiewicz, Karolina Dziwoń, Ewa Furmańska, Agnieszka Gajewska, Wiktoria Grzelka, Dominika Jaworska, Roksana Kalinowska, Katarzyna Sawka, Andżelika Szczepaniak, Karolina Wędrychowicz. Drugie miejsce wywalczyły koleżanki z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego, a trzecie zawodniczki z Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

10 maja swój turniej rozgrywały dziewczęta chodzące do szkół podstawowych. Mimo padającego deszczu udało się doprowadzić turniej do szczęśliwego końca. Organizatorzy zapewnili ciepły napój, a przerwy między meczami dziewczęta spędzały w szatniach. Tytuł mistrza powiatu zapewniły sobie uczennice SP w Żabowie przygotowywane przez Cezarego Siepkę. Skład zwycięskiej drużyny: Sandra Badowska, Anastazja Bystrzak, Roksana Ciućka, Ilona Krupińska, Katarzyna Kryszkiewicz, Alicja Kwiatkowska, Patrycja Małolepsza, Marika Mika, Martyna Olejniczak, Marlena Sobolewska. Kolejne miejsca na podium zajęły uczennice z SP Brzesko i SP w Kłodzinie. W mistrzostwach wzięło udział 7 szkolnych reprezentacji.

Dzień później 11 maja na boiska wybiegli gimnazjaliści. Pyrzycki PMOS był mocno podbudowany frekwencją. Wszystkie 9 szkół gimnazjalnych  stawiło się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach chcąc udowodnić, że potrafią grać w piłkę. Ale jak to w sporcie bywa zwycięzca mógł być tylko jeden a był nim szkolny team z przelewickiego gimnazjum. Piłkarze z tej szkoły po kolei odprawiali z kwitkiem swoich rywali, odnosząc komplet 4 zwycięstw. Oto ci, którzy w obecnym roku szkolnym najlepiej grają w piłkę nożną w powiecie pyrzyckim: Miłosz Prajzendanc, Oliwer Masiłowski, Kacper Kadłubek, Marcel Krzysztofik, Jakub Sitkowski, Maciej Stasiaczyk, Robert Streflik, Gabriel Romanowski, Iwo Knapiński, Bartosz Lubecki, Emil Jędrzejewski, Michał Belka. Opiekunem drużyny był Łukasz Mularczyk. 

Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja gimnazjum w Bielicach, a na trzecim Publiczne Gimnazjum w Pyrzycach.

I to jeszcze nie koniec szkolnych rozgrywek, we wtorek 16 maja powalczą chłopcy ze szkół podstawowych w ramach powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Wszystkie turnieje, dzięki uprzejmości dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji i wydatnej pomocy pracowników Ośrodka odbyły się na boisku przy ulicy Sportowej. Rozgrywki dzięki temu można było rozgrywać jednocześnie na dwóch boiskach, a w przypadku gimnazjalistów grano jednocześnie na 3.  

Trzy najlepsze drużyny wszystkich rozgrywek otrzymały piłki nożne ufundowane przez PMOS.

Piotr Olech, PMOS

 

Related posts

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „ZNICZ”

Techniczny

Święta w policyjnej statystyce

Admin

Szkoły społeczne lekiem na reformę?

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.