Express Pyrzycki
PowiatRegion

Pożar w Trzeborzu

Dzisiaj (06.04.2017 r.) po godzinie 15:00 w miejscowości Trzebórz doszło do pożaru gałęzi znajdujących się na polu. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy z OSP Tetyń (GBA i GLM) oraz jeden zastęp z PSP Pyrzyce (GCBA). Na terenie objętym pożarem występowało duże zadymienie. 

 

Przypominamy, że wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności. Za wywołanie pożaru traw grożą poważne konsekwencje prawne.

Pora wiosenna to okres, w którym zawsze gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Ma to związek z wypalaniem suchych traw i pozostałości roślinnych. Pamiętajmy, że pożary traw są niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Zagrażają lasom, domom mieszkalnym i zabudowaniom gospodarczym, bezpowrotnie niszczą środowisko naturalne. Stwarzają też niebezpieczeństwo dla podróżujących, gdyż dym znacznie ogranicza widoczność, co może doprowadzić do groźnych wypadków.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Related posts

Działka w rękach kościoła

Admin

Noc w bibliotece w technikum

Admin

TGD w Pyrzycach – galeria zdjęć

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.