Express Lokalny
Polityka, biznes & gospodarka

Nowy ruch w polityce. Czy znajdzie poparcie?

We wtorek w Warszawie ogłoszono powstanie nowego ugrupowania na polskiej scenie politycznej. Ruch Samorządowy „Bezpartyjni” firmuje między innymi prezydent Szczecina Piotr Krzystek. Zgodnie z zapowiedzią założycieli ma on być alternatywą dla partii politycznych w nadchodzących wyborach samorządowych.

– Chcemy stworzyć wspólny ruch, który w najbliższych wyborach samorządowych będzie alternatywą dla partii politycznych. – mówił na konferencji prezydent Szczecina. Oprócz niego w powstanie „Bezpartyjnych” zaangażowani są samorządowcy z ośmiu województw m.in. z Lubelszczyzny, Dolnego Śląska, Wielkopolski czy Ziemi Lubuskiej. Pewne wydaje się być wystawienie wspólnej listy do Sejmików Województw.

W ostatnich wyborach do sejmików komitety lokalne i regionalne otrzymały niecałe 8 procent głosów. W naszym województwie organizowany przez Piotra Krzystka komitet „Bezpartyjni” wprowadził do sejmiku jedną radną z okręgu obejmującego Szczecin i Police. W pozostałych okręgach komitetowi zabrakło głosów, aby uczestniczyć w podziale mandatów. Z tej listy w naszym okręgu startował m.in. Konrad Stępień.

Trudno nie odnieść wrażenia, że powstanie ruchu wiąże się też z postulowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość zmianami w samorządach, w tym wprowadzeniem kadencyjności burmistrzów. Szczegóły mają zostać przedstawione w najbliższym czasie. Do wyborów samorządowych zostały niecałe dwa lata. Jak widać poszczególne środowiska zwierają szyki. Partia rządząca zapowiada zaś ofensywę programową. Na dzień dzisiejszy wydaje się więc, że walka o samorządy będzie jeszcze bardziej zacięta, niż ostatnio.

Related posts

Upadłości firm w Polsce: które województwa radzą sobie najgorzej? (WIDEO)

Admin

CBA zatrzymało działaczy Platformy

Admin

Marszałek Zachodniopomorski chciałby przyjąć uchodźców?

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.