Express Lokalny
PolicjaPyrzyceRegion

Policjanci uratowali 34-latka, który chciał popełnić samobójstwo

Policjant w czasie wolnym od służby oraz dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych pyrzyckiej komendy zapobiegli tragedii i uratowali 34 – letniego mężczyznę, który targnął się na własne życie.

            W piątkowe popołudnie oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki został zaalarmowany przez mieszkankę pobliskiej miejscowości, że jej syn usiłował popełnić samobójstwo. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol. 

            Zanim jeszcze policjanci patrolu dotarli na miejsce interwencji, na miejscu był już funkcjonariusz pyrzyckiej jednostki sierż. szt. Szymon Zalewski, który w czasie wolnym od służby został zaalarmowany przez rodzinę niedoszłego samobójcy. Gdy przybiegł na miejsce mężczyzna leżał na ziemi bez oznak życiowych. Przystąpił do czynności reanimacyjnych, w tym czasie dotarł również dzielnicowy skierowany przez dyżurnego. Funkcjonariusze podjęli wspólną akcję reanimacyjną. Po kilku minutach mężczyźnie udało się przywrócić tętno jednak w dalszym ciągu nie oddychał.

mł. asp. Łukasz Gamułkiewicz i sierż. szt. Szymon Zalewski przez kolejne kilkanaście minut prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową do momentu kiedy mężczyzna zaczął samodzielnie oddychać. Ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i kontrolowali czynności życiowe do chwili przybycia załóg Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Szczecinie.

             Policjanci pyrzyckiej jednostki po raz kolejny zapobiegli tragedii. W ubiegłym roku podczas interwencji udzielali pierwszej pomocy osobom, które próbowały odebrać sobie życie.

            Dzięki błyskawicznej interwencji i profesjonalnej reakcji policjantów kolejny raz udało się zapobiec tragedii i uratować ludzkie życie.

sierż. Marcelina Pałaszewska

KPP w Pyrzycach

Related posts

Mieszkańcy: Warszawską trudno przejechać!

Admin

Co dalej z pogorzeliskiem po „barakach”?

Admin

Tetyń wita nowy wóz strażacki (WIDEO)

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.