Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Święto biegania w Pyrzycach

Bieganie stało się ostatnio bardzo popularne i nawet gdy mamy śnieg oraz ujemne temperatury na ulicach, czy w parkach dostrzec można amatorów tego pozytywnego szaleństwa. Skoro więc cała Polska biega, biegają w takim razie też i Pyrzyce.

Już 19 marca na biegowej mapie regionu zadebiutuje zupełnie nowa, zainicjowana przez burmistrz Pyrzyc – Marzenę Podzińską, impreza – Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR. W jej trakcie każdy ze startujących będzie mógł się sprawdzić na jednym z dwóch dystansów – 10 km lub 5 km i to zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

– Planujemy, aby Pyrzyce dołączyły do zachodniopomorskich miast, w których organizowane są tak ostatnio modne imprezy biegowe. To co przygotowaliśmy dla uczestników Szybkiej Dychy, powinno zadowolić zarówno doświadczonych biegaczy, jak i osoby, które dotychczas nie brały udziału w tego typu zawodach – podkreśla Marcin Paprocki, dyrektor biegu.

– Organizujemy w Pyrzycach prawdziwe święto biegania i zależy nam, aby w imprezie wystartowało jak najwięcej osób. Tych, którzy nie pobiegną, zachęcamy aby przyszli pokibicować.

Warto podkreślić, iż każdy z uczestników zmagań otrzyma przed startem m.in. oryginalną koszulkę pamiątkową oraz na mecie niepowtarzalny medal z pyrzyckim gryfem. To trofeum będzie niewątpliwie przypominać o pyrzyckich zawodach jeszcze długo po ich zakończeniu.

Zapisy do imprezy potrwają do 5 marca 2017r. (pod warunkiem, że szybciej nie zostanie przekroczony limit opłaconych miejsc). Limit uczestników został ustalony na 1.000 osób dla obu dystansów. Opłata startowa do końca stycznia wynosi tylko 55 zł, a później wzrasta do 75 zł, dlatego warto być szybkim nie tylko na trasie, ale również w zapisach.

Spotykamy się już 19 marca 2017 r. w Pyrzycach!

Organizatorem imprezy Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR jest Stowarzyszenie K2 Partners oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach. Partnerem Strategicznym imprezy jest miasto i gmina Pyrzyce, a jej Sponsorem Tytularnym Backer OBR Sp. z o.o. – największy w Polsce producent grzałek elektrycznych.

PODSUMOWANIE

Pyrzycka Szybka Dycha Backer OBR startuje 19 marca 2017r. o godz. 11:00.

Zapisy:

http://szybkadycha.pl/index.php/bieg-na-10-km/zapisy/

http://szybkadycha.pl/index.php/bieg-na-5-km/zapisy/

Szczegóły:  http://szybkadycha.pl/   https://www.facebook.com/szybkadycha/

Related posts

Runda wiosenna rozpoczęta

Admin

Bezrobocie spada – rekordowy październik

Admin

Zobacz o czym będzie na sesji

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.