Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Akt oskarżenia przeciwko b. burmistrzowi

Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Pyrzyc Jerzemu O. – informuje Prokuratura Krajowa. Jest on wśród szesnastu osób oskarżanych przez podlegający Prokuraturze Krajowej Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji o przestępstwa przeciwko wyrobom i referendum.

Jak informuje prokuratura – w toku śledztwa ustalono, że Jerzy O. przekazał trzem współoskarżonym butelki z alkoholem, chcąc ich w ten sposób skłonić do głosowania na siebie podczas drugiej tury wyborów na burmistrza w roku 2010. Miało się to odbyć za pośrednictwem innego oskarżonego.

Zgodnie z ustaleniami prokuratury – cztery lata później nakłaniał członków komisji wyborczych do przekazania mu informacji o frekwencji, wynikach głosowania i osobach, które nie poszły na wybory. Miało się to odbywać jeszcze przed zamknięciem lokali wyborczych.

Dziewięciu mieszkańców gminy Pyrzyce zostało oskarżonych o przyjęcie korzyści majątkowej w postaci butelek z alkoholem w celu skłonienia ich do oddania głosu na Jerzego O. w drugiej turze wyborów w 2010 i 2014 roku. Na ławie oskarżonych zasiądzie także 2 członków Obwodowych Komisji Wyborczych oraz urzędniczka magistratu, która na jedenastu pełnomocnictwach do głosowania potwierdziła nieprawdę co do faktu złożenia w jej obecności oświadczeń o upoważnieniu innej osoby do głosowania, podczas gdy wola ta nie została wyrażona przed nią.

Related posts

Burmistrz boi się referendum?

Admin

Podwyżka cen śmieci niższa, niż zakładał projekt

Admin

Czy pociągi wrócą do Pyrzyc?

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.