Express Pyrzycki
FotogaleriePyrzyceRegionReligia

„Jesteś kimś ważnym” – Pasterka u Chrystusowców (GALERIA)

Około 1300 osób uczestniczyło w Pasterkach sprawowanych w kościele księży chrystusowców  w Pyrzycach. Główna msza, sprawowana w intencji parafian rozpoczęła się tradycyjnie o północy. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Tadeusz Kłapkowski SChr – proboszcz parafii pw. św. Ottona. Słowo do licznie przybyłych wiernych wygłosił wikariusz – ks. Jarosław Koch SChr.

– Jesteś kimś ważnym, nawet jeżeli dzisiejszy świat ci tego nie pokazuje. – mówił w czasie homilii ks. Jarosław Koch SChr, cytując wcześniej słowa papieża Franciszka o miłości Boga do człowieka wygłoszone w czasie ŚDM. – Stajemy przed wielką tajemnicą, która objawia nam tajemnicę Bożej miłości. – mówił kaznodzieja. W wygłoszonej homilii pochylił się nad pasterzami i tym, jak narodzenie Jezusa odmieniło ich życie. – Anioł zaprasza pasterzy do stajni. Do tego najbiedniejszego domu, który jest domem zwierząt, ale to jest rzeczywistość ich życia. I to jest miejsce, w którym Pan mówi, że to czego doświadczają pasterze: nawrócenie, nowość swojego życia, mamy doświadczyć i wprowadzić tu, w tej sytuacji, w której się znajdujemy. (…) Postawa pasterzy uczy nas miłości, przylgnięcia do Pana Jezusa, który przychodzi do nas w znaku tych świąt.

Od kilku już lat charakterystycznym elementem świątecznego wystroju kościoła jest ustawiona w prezbiterium szopka betlejemska. Świąteczną mszę poprzedziło złożenie o północy w żłóbku figurki dzieciątka Jezus. Była również transmitowana na żywo w internecie. Wcześniej, o godzinie 22:00 odprawiona została Pasterka ze szczególnym udziałem dzieci, poprzedzona jasełkami.

Obserwując zarówno spowiedź, jak i uczestnictwo w nabożeństwach dało się zauważyć, że ludzie wracają do wiary i kościoła. Takich tłumów przy konfesjonałach w czasie przedświątecznej spowiedzi nie było już dawno. Nie da się ukryć, że niespokojne czasy w jakich żyjemy stanowią ogromne wyzwanie zarówno dla duszpasterzy, jak i świeckich prowadzących działalność misyjną. Szacunkowo, w obydwu mszach uczestniczyło łącznie od 1300 do 1400 osób.

Pasterka o północy

 

Pasterka o 22:00

Remigiusz Pajor-Kubicki

Related posts

Działania przy Mniszej

Admin

Trwają spotkania z folklorem (GALERIA)

Admin

Kilogram amfetaminy w Pyrzycach. 38-latka aresztowana.

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.