Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Niższe stawki na hali?

Nie minęły cztery miesiące, a Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach zmuszony został do obniżenia cen za korzystanie ze swoich obiektów. Jak się dowiedzieliśmy część osób korzystających z hali widowiskowo-sportowej po podwyżkach po prostu zaczęła rezygnować z usług OSiRu. Na najbliższej sesji Rada Miejska będzie procedowała nad uchwałą w sprawie przyjęcia nowych, niższych stawek.

Miało być tak pięknie. Na sesji 31 maja radni otrzymali propozycję nowych stawek za korzystanie z obiektów zarządzanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji – hali widowiskowo-sportowej oraz stadionu miejskiego. Dyrektor OSiR wnioskowała o ich podwyższenie. Wniosku bronił wiceburmistrz Robert Betyna mówiąc, że pierwotny projekt był dużo dalej idący. Spotkał się on jednak z krytyką Mariusza Majaka, który stwierdził, że już wówczas stawki były najwyższe w całym powiecie, a kolejna podwyżka może sprawić, że stowarzyszenia, czy prywatne grupy zaczną po prostu rezygnować z usług OSiR i szukać tańszych obiektów. W obronie podwyżek występowali wówczas Roksana Herman i Dariusz Jagiełło. Rada większością jednego głosu przyjęła propozycję dyrektor ośrodka i podwyższyła ceny.

Z posiadanych przez nas informacji wynika, że problem pojawił się, gdy doszło do „rozdzielania” hali i okazało się, że wiele osób jest przeciwnym podwyżkom. Sprawdziły się więc słowa radnego Mariusza Majaka, który proponował, żeby do sprawy wrócić w połowie przyszłego roku i wówczas zapytać burmistrz o ile wzrosły przychody ośrodka i co z tych funduszy zostało zrobione. W praktyce okazało się, że nie trzeba było czekać nawet pół roku. Na najbliższej sesji procedowane będzie obniżenie stawek za korzystanie z hali widowiskowo-sportowej. Jeśli nowe kwoty zostaną przyjęte, to cena dla osób komercyjnych za korzystanie z całej hali będzie wynosiła 60 złotych za godzinę (obecnie 75 złotych), dla stowarzyszeń gminy Pyrzyce 30 złotych (obecnie 45 złotych), a nie zmieni się cena dla osób indywidualnych oraz instytucji i podmiotów spoza gminy Pyrzyce. O 5 złotych zostaną obniżone ceny za korzystanie z 1/3 boiska dla dwóch pierwszych grup. Pozostałe ceny pozostaną bez zmian.

Related posts

Nowy rok szkolny w „Technikum” (galeria)

Admin

Gdy profanum wkracza do sacrum

Admin

Wspólne porządki na grodzisku

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.