Express Pyrzycki
FotogaleriePyrzyceRegion

Szpital nowocześniejszy (galeria)

Szpital Powiatowy w Pyrzycach przeprowadził ostatnio swojego rodzaju reorganizację. Najbardziej widocznym jej efektem jest przeniesienie oddziału wewnętrznego z parteru na drugie piętro. Do placówki zakupiono również nowy sprzęt medyczny, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała nowe elementy wyposażenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. – Pragniemy serdecznie podziękować zarówno Fundacji WOŚP, wolontariuszom jak i wszystkim darczyńcom, którzy co roku dzięki swojej hojności przyczyniają się do podnoszenia standardów opieki medycznej w naszym szpitalu. – mówi pełniąca obowiązki dyrektora placówki Iwona Zibrowska-Osóch.

Dla osób, które nieczęsto pojawiają się w pyrzyckim szpitalu zaskoczeniem mógł być fakt przeniesienia oddziału wewnętrznego, który od dziesięcioleci zajmował parter prawego skrzydła budynku szpitala. 29 lipca po przeprowadzeniu kapitalnego remontu oddano do użytku nowy oddział, tym razem jednak znajdujący się dwa piętra wyżej. Modernizacja pomieszczeń na drugim piętrze obejmowała m.in. wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz wymianę drzwi. Zainstalowano także system przywoławczy i teleinformatyczny i utworzono sale chorych z węzłami sanitarnymi. Oddział wyposażony został w nowe łóżka. – Wszystko to dla komfortu naszych pacjentów. – mówi Iwona Zibrowska-Osóch. Na oddziale znajduje się także 3-stanowiskowa sala intensywnego nadzoru kardiologicznego oraz izolatka dla pacjentów, u których zachodzi podejrzenie występowania choroby zakaźnej.

Na wyposażeniu pyrzyckiej placówki pojawił się także nowy sprzęt medyczny: aparat USG, kolonoskop, endoskop, myjka ultradźwiękowa i automatyczna, pompy infuzyjne i maceratory. Już służy on pacjentom. Wszystkie inwestycje zostały zrealizowane ze środków własnych szpitala, natomiast w planach jest reorganizacja parteru budynku. Niedługo mogą pojawić się nowe przyszpitalne poradnie specjalistyczne, a w dalszej przyszłości planowane jest dokończenie budowy izby przyjęć, która zajmie miejsce obecnej apteki szpitalnej.

Szpital otrzymał również dary w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja przekazała dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sześćdziesiąt łóżek z wyposażeniem oraz szafkami i materacami, a także trzy aparaty do pomiaru ciśnienia tętniczego mierzące również tętno i temperaturę, dwa materace przeciwodleżynowe, dwa podnośniki elektryczne, dwa ssaki elektryczne oraz krzesło kąpielowe. Otrzymany sprzęt już jest w użyciu i pozwala na bardziej kompleksową opiekę nad podopiecznymi zakładu.

Obecnie pyrzycki szpital posiada 157 łóżek i 6 oddziałów. W placówce działa 10 poradni specjalistycznych oraz 5 pracowni. Funkcjonuje w nim także nocna i świąteczna podstawowa opieka zdrowotna. Ogólna liczba przyjętych do szpitala w roku 2015 wynosiła 6724 osoby, natomiast w ramach nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej przyjęto 5959 osób.

Remigiusz Pajor-Kubicki

 

Related posts

Zmiany w budżecie przyczyną przerwania sesji

Admin

Nowe komisje wyborcze! Sprawdź czy zmieni się Twoje miejsce głosowania

Admin

Panorama Pyrzycka – 8 września 2014

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.