Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Gmina zareagowała: teren przy murach uprzątnięty

Po ukazaniu się pierwszego numeru odnowionego „Życia Pyrzyc”, czytelnicy zgłosili nam, że ich niepokój budzi zarośnięty teren przy murach obronnych między Basztą Sowią, a Basztą Lodową. Dzisiaj teren już jest oczyszczony.

Od czasu wywłaszczenia działkowców przy murach obronnych między Basztą Sowią, a Basztą Lodową teren, który został po działkach systematycznie zarastał. Zgodnie z planami miasta Pyrzyce teren ten miał zostać zagospodarowany na przymurną uliczkę. Równolegle z wywłaszczeniem prowadzone były prace renowacyjne murów obronnych, które po ich przeprowadzeniu wyglądają okazale i przyznać trzeba, że cieszą oko mieszkańców. Niestety prace na tym zakończono, a na opuszczonych działkach zaczęli przebywać amatorzy napojów wyskokowych, którzy czuli się tam nad wyraz swobodnie. Czytelnicy skarżyli się też, że nieczęsto pojawiała się tam policja, czy Straż Miejska.

Po naszej publikacji w „Życiu Pyrzyc” z 20 czerwca na ten temat służby Pyrzyc elegancko uporządkowały i wyrównały teren. Dzięki temu nie tylko jest bezpieczniej, ale również lepiej widać odrestaurowane mury obronne. Miastu Pyrzyce dziękujemy za sprawną reakcję i oczekujemy na zagospodarowanie tego terenu.

Related posts

Zarzuty dla urzędniczki

Admin

Zawody szachowe w Przelewicach

Admin

Trwa referendum ogólnokrajowe

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.