Express Pyrzycki
FotogaleriePyrzyceReligiaWideo

Zmiany u Chrystusowców (galeria i wideo)

Wakacje to tradycyjny czas zmian duszpasterskich w parafiach księży Chrystusowców. Podobnie jak rok temu, tak i w tym nie ominą one również pyrzyckich zakonników. Do pracy w Czkałowie w Kazachstanie zostaje przeniesiony x. Sergiy Rudchenko SChr, który swoją posługę w Pyrzycach pełnił przez ostatnie dwa lata. Jego pożegnanie odbyło się w czasie wieczornej Mszy Świętej (18:00) w niedzielę, 26 czerwca. W parafii pw. św. Ottona zajmował się m.in. duszpasterstwem młodzieży i przygotowaniem do bierzmowania.


Miejsce x. Sergieja w Pyrzycach zajmie neoprezbiter – x. Vitalij Melnyk SChr. Nowy duszpasterz pochodzi z Kamieńca Podolskiego na Ukrainie i wyświęcony został w poznańskiej katedrze 17 maja. Posługę w Pyrzycach będzie pełnił od 27 czerwca.
Oprócz zmian duszpasterskich na parafian czekają także zmiany wakacyjne. Od 1 lipca w dni powszednie nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 9:00. Pozostaną zatem dwie liturgie – o 6:30 i 18:00. Z kolei od 3 lipca nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:15, tzw. dziecięcej, ale od tego samego dnia sprawowana będzie dodatkowa Eucharystia wieczorna o godz. 20:00. Tym samym w niedzielę będzie można uczestniczyć we Mszach Świętych o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 20:00.

Na koniec pożegnalnej Mszy Świętej podziękowania złożyli przedstawiciele wspólnot i grup parafialnych, w tym KSM, Liturgicznej Służby Ołtarza, czy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej.
Młodzież z KSMu po Mszy zaprosiła zebranych przed kościół, gdzie zaprezentowała okolicznościową niespodziankę.

Related posts

Pyrzyce walczą z zimą (wideo)

Admin

W Pyrzycach oddali krew po raz czwarty

Admin

Nowy konkurs na dyrektora PUP

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.