Express Lokalny
FotogaleriePyrzyceRegion

Nowy sołtys w mieście Pyrzyce (galeria)

W związku z rezygnacją Artura Kurowskiego z funkcji sołtysa Pyrzyc na 14 czerwca zostało zwołane zebranie sołeckie. Wybrało ono nowego sołtysa.

Aby zebranie odbyło się w pierwszym terminie, musiało na nie stawić się 2 021 osób z 10 105 uprawnionych do głosowania. Przybyło 69, więc głosowanie miało miejsce w drugim terminie, czyli 15 minut później. Ustępujący sołtys Artur Kurowski zgłosił kandydaturę Grzegorza Jastrzębskiego, jak argumentował jest on specjalistą od ochrony środowiska oraz wiceszefem zarządu miejsko-gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Drugim kandydatem była zgłoszona przez samą siebie Ewelina Kowalczyk. Na prośbę prof. Edwarda Rymara, który brał udział w wyborach o autoprezentację stwierdziła, że była sołtysem przed Arturem Kurowskim. G. Jastrzębski nie zabrał głosu. W wyniku głosowania sołtysem została Ewelina Kowalczyk, która otrzymała 41 głosów. Na Grzegorza Jastrzębskiego zagłosowało 25 osób, a 3 głosy były nieważne.

Wcześniej jeden z mieszkańców poprosił prowadzącego zebranie wiceburmistrza Roberta Betynę o możliwość wypowiedzi ustępującego sołtysa na temat powodów złożenia rezygnacji. Wiceburmistrz stwierdził, że sołtys upublicznił rezygnację, a dyskusja na ten temat na zebraniu sołeckim nie jest przewidziana.

Related posts

Niespodzianka: hulajnogi elektryczne zawitały na ulice Pyrzyc

Admin

W. Piwowarczyk o planach sekcji lekkoatletycznej Żaka Pyrzyce na ten rok

Admin

Narodowe Święto Niepodległości w Pyrzycach (fotogaleria i wideo)

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.