Express Pyrzycki
FotogaleriePyrzyceRegionReligia

Festyn dobrej woli (galeria)

Pokochaj swojego sąsiada! Banalne? Śmieszne? Niemodne? A może za trudne? Czy można pokochać swojego sąsiada? I w ogóle kim jest mój sąsiad?

„Kiedyś w małych miasteczkach wszyscy się znali. Ludzie sobie pomagali…” Często słyszymy z ust naszych dziadków czy najstarszych mieszkańców Pyrzyc. A jak jest dzisiaj? Pewnie różnie. Tak jak w wielu sferach naszego życia…

Organizatorom VII Festynu rodzinnego przy parafii pw. NMP Bolesnej zależało aby w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia pamiętać o bliźnich, szczególnie o bliskich sąsiadach.

Atmosfera spotkania była bardzo rodzinna z wielu względów. Było dużo dzieci, ich rodziców i dziadków, było wielu parafian, ale także sąsiadów z „dużego kościoła”. To ważne.

Atrakcje zapewnione przez organizatorów to efekt działania wspólnoty. Każdy pomagał jak umiał, każdy uaktywnił swoich sąsiadów, którzy wnieśli  w sobotnie spotkanie coś swojego, coś wyjątkowego, coś dla innych. Były bowiem ciasta pieczone przez parafian, pyszne jedzenie, zabawy dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, loteria, licytacje, ognisko,piękne motocykle no i występy dzieci. Pięknie grających i śpiewających młodych Pyrzyczan.

Na koniec najbardziej wytrwali uczestniczyli w potańcówce.

Nad całością  wspólnego świętowania czuwał ks. proboszcz Grzegorz Harasimiak. Dużą niespodzianką była wizyta ks. biskupa Henryka Wejmana, który podkreślił  wagę i  istotę takich spotkań.

Do zobaczenia na festynie 11 czerwca w u naszych zacnych sąsiadów z parafii pw. św. Ottona.

M.H.

 

Related posts

Wicemarszałek, prezydent Szczecina i lokalni działacze o przyszłości regionu

Admin

KRADZIONA NACZEPA NA LEWYCH TABLICACH

Techniczny

Kino wakacyjne w PDK

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.