Express Pyrzycki
PyrzyceRegionReligia

Już w czwartek Boże Ciało – w Pyrzycach jedna procesja

Już w czwartek kościół katolicki będzie obchodził uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwaną powszechnie Bożym Ciałem. W tym roku przez Pyrzyce przejdzie jedna procesja.

Ze względu na rok jubileuszowy oraz 1050. rocznicę chrztu Polski zorganizowana zostanie centralna, wspólna procesja Bożego Ciała dla obu pyrzyckich parafii. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 10:30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP. Po liturgii procesja przejdzie ulicami 1-go Maja, placem Wolności, Poznańską i Staromiejską. Zakończy się przy kościele pw. NMP Bolesnej. Po procesji będzie tam sprawowana Msza Święta.

Pierwszy ołtarz przygotowuje Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży z parafii pw. św. Ottona, drugi Wspólnota Przyjaciół Jezusa Miłosiernego, także z parafii pw. św. Ottona.  Ołtarz trzeci ustawią rodzice dzieci pierwszokomunijnych z parafii pw. NMP Bolesnej, a czwarty grupy duszpasterskie z tej samej parafii.

W Lipianach procesja wyruszy po Mszy Świętej o godzinie 10:00. W parafii Kozielice Msza przed procesją rozpocznie się o 8:30 w Kozielicach, o 11:00 w Mielnie, a o 16:00 w Łozicach.

Related posts

PiS zagłosował przeciw obniżce podatków

Admin

Kolęda 2014 – pierwszy tydzień

Admin

Paczki od Mikołaja dla najmłodszych

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.