Express Lokalny
PyrzyceRegion

Jest szansa na nowe parkingi

Pyrzyce mają szansę na utworzenie miejsc parkingowych w samym centrum miasta. Z inicjatywą, aby przebudować główną ulicę – 1-go Maja i wzdłuż niej wybudować parkingi wyszli w ubiegłbym roku lokalni przedsiębiorcy. Burmistrz Marzena Podzińska już jest po rozmowach z marszałkiem województwa i oczekuje na decyzję.

Problemy z parkowaniem w Pyrzycach są codziennością. W centrum miasto dysponuje trzema większymi parkingami, pozostałe posadowione na osiedlach mieszkaniowych są wykorzystywane głównie przez ich mieszkańców. Ciągły wzrost liczby pojazdów powoduje, że parkowanie, szczególnie w godzinach szczytu jest po prostu trudne. W minionym roku z inicjatywą przebudowy ul. 1-go Maja wyszli przedsiębiorcy, którzy mają w jej ciągu zlokalizowane swoje firmy.

– Stara „trójka” obecnie droga 119 jest już w  zarządzie marszałka województwa. Takie zadanie może zostać podjęte tylko przez ten samorząd. My nie jesteśmy w stanie sami tego zrealizować. – mówi M. Podzińska. – Jesteśmy jednak w stanie wspólnie z przedsiębiorcami, który taką inicjatywę podjęli zapewnić środku. – dodaje burmistrz. Jak mówi – rozmowy cały czas trwają, a decyzja czy droga zostanie przebudowana zapadnie jeszcze w tym roku.

Related posts

Sukces ludowców. Znamy skład nowej Rady Powiatu

Admin

Więcej praktyki dla młodego pokolenia

Admin

Młodzi na listach. Sukces „Niezależnych dla Ziemi Pyrzyckiej”

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.