Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Jest szansa na nowe parkingi

Pyrzyce mają szansę na utworzenie miejsc parkingowych w samym centrum miasta. Z inicjatywą, aby przebudować główną ulicę – 1-go Maja i wzdłuż niej wybudować parkingi wyszli w ubiegłbym roku lokalni przedsiębiorcy. Burmistrz Marzena Podzińska już jest po rozmowach z marszałkiem województwa i oczekuje na decyzję.

Problemy z parkowaniem w Pyrzycach są codziennością. W centrum miasto dysponuje trzema większymi parkingami, pozostałe posadowione na osiedlach mieszkaniowych są wykorzystywane głównie przez ich mieszkańców. Ciągły wzrost liczby pojazdów powoduje, że parkowanie, szczególnie w godzinach szczytu jest po prostu trudne. W minionym roku z inicjatywą przebudowy ul. 1-go Maja wyszli przedsiębiorcy, którzy mają w jej ciągu zlokalizowane swoje firmy.

– Stara „trójka” obecnie droga 119 jest już w  zarządzie marszałka województwa. Takie zadanie może zostać podjęte tylko przez ten samorząd. My nie jesteśmy w stanie sami tego zrealizować. – mówi M. Podzińska. – Jesteśmy jednak w stanie wspólnie z przedsiębiorcami, który taką inicjatywę podjęli zapewnić środku. – dodaje burmistrz. Jak mówi – rozmowy cały czas trwają, a decyzja czy droga zostanie przebudowana zapadnie jeszcze w tym roku.

Related posts

101 km/h w Mielęcinku. Kolejne prawko zabrane

Admin

Pyrzyce mają rekord w WOŚP! Znamy kwotę!

Admin

Dwa medale Jakuba Boreckiego

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.