Express Pyrzycki
PowiatRegion

Dziennikarze namierzyli oszustów wyłudzających quady!

Dziennikarze programu interwencyjnego “Turbo Kamera” TVN Turbo, wpadli na trop oszustów, którzy na terenie całej Polski wyłudzili quady warte co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Poszkodowanych w tej sprawie zostało co najmniej kilkanaście osób na łączną kwotę kilkuset tysięcy złotych. Oszuści posługiwali się sfałszowanymi poleceniami przelewów, wystawianymi na wyłudzone wcześniej dane. W ten sposób wyłudzali quady wystawione na sprzedaż w serwisach internetowych.

Dzięki prowokacji dziennikarskiej, dziennikarze “Turbo Kamery” nawiązali kontakt z oszustami. Przy współpracy z poszkodowanym wcześniej właścicielem quada z Pyrzyc, udało się doprowadzić do transakcji – w ręce przestępców trafił specjalnie przygotowany  pojazd. Dziennikarze śledzili odbierająca go lawetę aż do Zgierza. Gdy pojazd został wypakowany na jednej z posesji, reporterzy “Turbo Kamery” wezwali na miejsce policję.

Właściciel posesji został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli również cztery quady, części pochodzące z kradzieży samochodów w Łodzi oraz samochód z zatartym numerem VIN.

Emisja reportażu we wtorek o 22:15 w TVN Turbo.

 

Related posts

Nowy konkurs na dyrektora PUP

Admin

Panorama Pyrzycka – 21.11.2014

Admin

Ludowcy uczcili Witosa

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.