Express Pyrzycki
OpiniePowiatPyrzyce

Subiektyw Pyrzycki (3)

Hasło naszego cyklu to „Jest sobota, jest Subiektyw”. Problem jednak w tym, że „Sobota” będzie w poniedziałek… Aż strach pomyśleć, co będzie w środę. A wszystkiemu winien jest… dyrektor domu kultury. PS. Zapraszamy szanownych w poniedziałek na całą akcję.

Spieszymy donieść Szanownym, że zgodnie z naszymi przewidywaniami pan radny Darczuk Walenty wygłosił na ostatniej sesji Rady Powiatu pierwsze w tej kadencji zapytanie. Co prawda dotyczyło tylko kuratorium oświaty, ale ważne, że było. Aż ciśnie się na usta cytat z klasyki polskiej kinematografii „Cyk Walenty, na bok sentymenty!”

 

Niestety wprost proporcjonalnie do wzrostu aktywności radnego Darczuka spadła aktywność radnego Tołoczko Wiktora. Smutno nam, bo pan Wiktor na każdej sesji miał wiele pytań, co do działalności zarządu. Cieszymy się jednak, że Panowie tak ładnie zamienili się rolami. I niech ktoś nam teraz powie, że nie ma porozumienia i współpracy w Radzie Powiatu!

 

Uwielbiamy władze powiatu pyrzyckiego i lokalnych działaczy PeeSeLu. Dlaczego? Bo świetnie wiedzą jak zabić nudę pracujących w Pyrzycach dziennikarzy, organizując co chwilę różnej maści konferencje prasowe. My się nabiegamy, oni się nagadają, my się wynudzimy i każdy jest zadowolony.

 

Jak już wspominaliśmy – bardzo raduje nas fakt, że opozycja działa zarówno w Radzie Powiatu, jak i w Radzie Miejskiej. Cały myk polega jednak na

tym, że w powiecie do skutecznego wygłaszania monologów, pytań i wątpliwości opozycja potrzebuje dwóch, a w porywach nawet do trzech radnych. W mieście wystarczy jeden radny, a mianowicie pan Wroński Jerzy.

 

Pani Podzińska Burmistrz Marzena poinformowała na swojej konferencji, że zbudowany zostanie nowy szalet miejski. I powiemy Szanownym, że nam się ten pomysł bardzo nie podoba! Dlaczego szalet miejski? Czy mogą z niego korzystać tylko mieszkańcy miasta? A co z mieszkańcami gminy? Zdecydowanie jesteśmy za tym, aby ten szalet był gminny! Precz z dyskryminacją!

 

Na tej samej konferencji pan Kulik Stanisław znany jako prezes Geotermi poinformował o ostatnich sukcesach spółki związanych z rozwijaną w Pyrzycach metodą super miękkiego kwasowania. Czymkolwiek owo super miękkie kwasowanie jest – jesteśmy dumni! Panie Prezesie – gratulujemy!

 

Smutkiem i żałobą napawa nas fakt rozwiązania eSeLDe w Pyrzycach. Toż to przecież ugrupowanie wylansowało nam takich samorządowców Kazimierz Lipiński, Robert Betyna, Agnieszka Odachowska czy też Edward Gola.

 

A propo gola: jako, że szykujemy się do rocznicy Chrztu Polski „Sokół” nie mógł wygrać z „Mieszkiem” (Mieszkowice). W końcu Mieszko dał początek naszemu państwu. Dobrze, że chociaż zremisowali. Szczególnie, że teraz grają z Unią. Całe szczęście, że nie z europejską, a dolicką.

 

W poprzednim Subiektywie, wydanym 5 marca chcieliśmy napisać o święcie Żołnierzy Wyklętych, które przypada 1 marca. Niestety nasza rubryka została wydana zbyt wcześnie. To się nazywa zagięcie czasoprzestrzeni.

 

A teraz o różnych świętach. W tym roku tzw. manifa z okazji Dnia Kobiet odbywała się pod hasłem „Aborcja w obronie życia”. To tak samo, jakby zorganizować pochód pierwszomajowy pod nazwą „Spaliny w obronie zdrowia”. I nie pomoże tu nawet prototyp mini tężni.

 

Chrześcijanie przygotowują się właśnie do najważniejszych w kalendarzu liturgicznym świąt – Wielkiej Nocy. Będą oni obchodzić pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Pozostali zaś będą wspominać pokropione wodą jajka. Przypominamy im także, że Poniedziałek Wielkanocny wolny jest z okazji przypadającego 28 marca Dnia Żelków. Smacznego!

 

Chrześcijanom życzymy więc radości ze Zmartwychwstania Chrystusa! A pozostałym wesołego jajka! (Pamiętajcie, żeby jajku domalować uśmiechniętą buźkę)

Related posts

Razem zróbmy z Pyrzyc dobre miejsce dla mieszkańców!

Admin

Pajor: Pielęgnacja zieleni miejskiej może być sposobem odpracowywania długów za lokale komunalne

Admin

Utrudnienia na dawnej krajowej 3

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.