Express Pyrzycki
PowiatRegion

Socjaldemokraci bez struktur

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie posiada już struktur w pyrzyckiem. Taka decyzja została podjęta na poziomie wojewódzkim.

SLD – ugrupowanie powstałe m.in. z Socjaldemokracji RP wywodzącej się z kolei z PZPR znajduje się w kryzysie od czasów wyborów prezydenckich, kiedy to kandydatka partii – Magdalena Ogórek zdobyła jedynie nieco ponad 2% głosów. Kolejną porażkę Sojusz zaliczył kilka miesięcy później w wyborach parlamentarnych. Koalicja Zjednoczonej Lewicy, w której startowała partia nie przekroczyła 8% progu wyborczego i w rezultacie nie zdobyła żadnego mandatu w Sejmie. W ocenie komentatorów również późniejszy wybór Włodzimierza Czarzastego na szefa partii nie był korzystny z punktu widzenia zmiany kierunku ugrupowania.

W czerwcu ubiegłego roku z SLD odszedł były przewodniczący partii Grzegorz Napieralski. Wraz z Andrzejem Rozenkiem z Twojego Ruchu założyli nową partię Biało-Czerwoni. Wówczas jednak pyrzyckie struktury formalnie się nie rozpadły, mimo że szef pyrzyckiego Sojuszu – Robert Betyna jest stronnikiem Napieralskiego, który w październiku został wybrany na senatora z ramienia Platformy Obywatelskiej (ze wsparciem Biało-Czerwonych).

Przyszłość partii w pyrzyckiem nie jest jasna. Osoby z powiatu należące do SLD nadal pozostają jego członkami – ilu z nich będzie chciało dalej tworzyć Sojusz okaże się dopiero na walnym zebraniu członków. W powiecie SLD współrządzi Pyrzycami – wiceburmistrzem miasta jest Robert Betyna – dotychczasowy przewodniczący partii w powiecie, popierał też w wyborach na burmistrza Marzenę Podzińską. W Radzie Powiatu zasiada wybrany z list ugrupowania Ariel Ostolski, który wspiera obecnie rządzącą koalicję, natomiast wójtem Kozielic jest Piotr Rybkowski, kandydujący w ostatnich wyborach do samorządu powiatowego także z list SLD.

Na zdjęciu: Marzena Podzińska oraz Robert Betyna

Related posts

Kandydaci po pyrzycku

Admin

Liturgia Męki Pańskiej w Pyrzycach (FOTO)

Admin

Pościg na S3 – uciekał pod prąd (wideo)

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.