Express Pyrzycki
PolicjaPowiatRegion

27-latek nie żyje

W sobotnie popołudnie w miejscowości Dębiec doszło do zdarzenia drogowego w którym jedna osoba poniosła śmierć.  27 – letni mężczyzna uciekając przed policją kradzionym samochodem stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w budynek.

W sobotę tj. 12.03 około godziny 16 oficer dyżurny w Pyrzycach otrzymał informację z Komendy w Myśliborzu, iż na terenie miasta skradziony został pojazd marki VW i może kierować się w stronę Pyrzyc.

Po przekazaniu komunikatu patrolom będącym w służbie, policjanci Komisariatu Policji w Lipianach zgłosili, iż na ul. Pyrzyckiej zauważyli samochód marki VW odpowiadający pojazdowi z komunikatu. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kierujący VW Golf zignorował podawane przez patrol sygnały do zatrzymania i zaczął przyspieszać, wymijając kolejne przed nim jadące pojazdy. Kierujący pojazdem nie reagując na sygnały do zatrzymania poruszał się w kierunku miejscowości Pyrzyce.

Przejeżdżając przez miejscowość Dębiec na łuku drogi kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wpadał w poślizg w wyniku czego pojazd koziołkował, a następnie uderzył w ścianę budynku po byłym zajeździe. W wyniku uderzenia w ścianę budynku kierujący VW wypadł z pojazdu. Policjanci KP Lipiany niezwłocznie podjęli czynności reanimacyjne, które prowadzili do  przyjazdu załogi Pogotowia Ratunkowego. Niestety mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć.

Jak się okazało 27 – latek mieszkaniec powiatu gryfińskiego w nocy z piątku na sobotę był zatrzymany przez myśliborskich policjantów w związku z popełnieniem przestępstwa. Następnie po zwolnieniu mężczyzna ukradł pojazd na jednej z ulic miasta Myśliborza. Jak ustalono nie były to pierwsze przestępstwa  popełnione przez 27 – latka był on już wcześniej wielokrotnie notowany przez Policję.

sierż. Marcelina Pałaszewska

KPP w Pyrzycach

Related posts

Konferencja prasowa B. Królikowskiego i O. Kustosza

Admin

„Mistrzowie” parkowania

Admin

Komisja Rewizyjna w powiecie wybrana

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.