Express Pyrzycki
OpiniePowiatPyrzyce

Subiektyw Pyrzycki (2)

„Jest sobota, jest Subiektyw!” – takim hasłem będziemy witać naszych Szanownych Czytelników i zamiast znowu lać wodę o tym, o co w naszej rubryce chodzi, przechodzimy od razu do rzeczy.

Wicestarosta Bartłomiej Królikowski powiedział w wywiadzie, że diabeł w ornat się ubrał i ogonem na mszę dzwoni. Sprawdziliśmy. Ostatnio w kościele na mszę dzwonił ministrant. Nie w ornacie, a w komży i nie ogonem, a rąk używając. Na dodatek do diabła za Chiny ludowe nie podobny.

Może to dlatego, że diabeł wcale się w ornat nie ubiera i nie dzwoni na mszę. To była taka przenośnia, co do sytuacji w PSLu. I uprzedzamy pytanie – tak, PSL jeszcze istnieje.

Jakże wzruszająca była dla nas uroczystość 2-go marca przy pomniku wdzięczności Armii Czerwonej za… Ah nie! Przecież to już nie jest pomnik wdzięczności. To już pomnik pamięci. Problem z tym, że nie wiadomo pamięci czego albo kogo. Tak więc może nazwijmy go „pomnik uniwersalny”? No bo skoro odbywa się przy nim każda uroczystość patriotyczna, to jaki on ma być, jeśli nie uniwersalny?

Tak czy siak odbyły się uroczystości. Tradycyjnie przyciągnięto na nie przedszkolaków, tradycyjnie przemawiała też władza wykonawcza. Tym razem jedynie w postaci burmistrz Pyrzyc – Pani Marzeny Podzińskiej. Cieszy nas niezmiernie zwięzłość przemówienia – krótko i na temat. Trochę jednak smuci nas fakt, że nawet nie zdążyliśmy się znudzić… Ach, gdzie te piękne czasy, gdy przemowy zaczynały się od słów „Drodzy mojemu sercu mieszkańcy Pyrzyc i terenów wiejskich”, obfitowały w kwieciste cytaty i trwały kilkanaście minut.

Nie pojawił się na uroczystościach starosta Stanisław Stępień. Przysłał za to etatowego członka zarządu – Miłosza Łuszczyka. Pan starosta ma rację. W końcu jak jest na etacie, to niech etatowo reprezentuje powiat. Przy okazji w czasie składania kwiatów dowiedzieliśmy się, że powstała nowa partia – Związek Prawa i Sprawiedliwości. Tak przynajmniej zapowiedziano. Reprezentują ją Pan Ileczko Jarosław i Pani Łyjak Justyna. Swoją drogą, jeśli pisowcy młodą twarz Pani Łyjak pokazują na publicznych uroczystościach, to tylko czekać aż przed wyborami będzie pokazana, jako młoda twarz kandydatki na burmistrza. Już gratulujemy wyboru!

Powiatowe ptaszki ćwierkają, że upadł pomysł przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu. Jest nam bardzo przykro z tego powodu. Co prawda na jego przeprowadzenie poszłaby masa publicznych pieniędzy, ale za to gazety miałyby o czym pisać i zarobiłoby się przy okazji. A tak? To nawet debaty się nie zrobi… Działacze Komitetu Obrony Demokracji w Powiecie rozczarowali nas i tyle w temacie.

Spieszymy donieść Szanownym, że w tym roku nie będzie gali „Hall of fame”, która to gala charakteryzowała się pompą, pompą i jeszcze raz pompą. Wprawdzie wiadomo o tym już od pewnego czasu, ale takie wydarzenie (a właściwie jego brak) nie mogło umknąć naszej uwadze. Lokalni działacze sportowi będą niepocieszeni, a kanadyjska Polonia pewnie płacze ze smutku. My też.

I znów o wicestaroście. Pan Królikowski Bartłomiej spotkał się w towarzystwie Pana Kustosza Olgierda z dziennikarzami. Jakby tego było mało, na drugiej konferencji pojawili się także Pan Rzepa Jarosław i Pani Ksel Iwona. PSL jest medialny. I widać, że partia ta ma zamiłowanie do zabytków. Na jednej konferencji była mowa o basztach, a na drugiej o rolnictwie. Co zabytkowego jest w rolnictwie? A no jak się spojrzy na niektóre ciągniki, to czym innym one są, jeśli nie zabytkami?

Wielkie wydarzenie muzyczne przed nami! Przygotujcie się Szanowni, bo oto ósmego marca, dokładnie w Dzień Kobiet wystąpi w Pyrzycach Majka Jeżowska. Ta sama, o której dawno nikt nie słyszał i która śpiewa, że wszystkie dzieci nasze są. Więcej się już słyszy o Zenku Martyniuku – gwieździe disco polo. Nie można było go zaprosić? Albo zaprosić ich oboje? Ciekawy byłby widok, gdyby zaśpiewał Majce Jeżowskiej, że przez jej oczy, jej oczy zielone oszalał. A ona i tak woli swoją mamę… I tak się kończą wielkie miłości…

Wracając do polityki. Przypominamy Szanownym, iż koalicja lewicowo-prawicowo-chłopska, o której pisaliśmy w poprzednim Subiektywie istnieje także w Radzie Miejskiej. Cieszy nas to bardzo, a jeszcze bardziej raduje nas, że tutaj podobnie jak w powiecie ostała się opozycja. Co prawda niezbyt liczna, ale zawsze to jakaś. A widząc jak lokalny aktyw PSLu dwoi się i troi w swojej działalności pozostaje nam tylko sparafrazować tekst wcześniej wspomnianego utworu: Przez twe koniczyny, twe koniczyny zielone oszalałem!

Ornitolodzy świata budźcie się z zimowego snu! Na(d) boisko wracają Sokoły i Sępy! Wiosna dla badaczy ptaków powinna być szczególnie ciekawa, gdyż nagrodę dla najlepszego piłkarza w regionalnej okręgówce dostał Sebastian Mikuła vel Orzeł. Jeśli już jesteśmy w muzycznym klimacie to pozostaje nam jeden komentarz: Hej, hej, hej Sokoły! Wznieście się wreszcie nad tabeli doły!

Coś dużo muzyki dzisiaj w Subiektywie… Powinniśmy więc zerknąć na dom kultury. Ale to nie dzisiaj. Kończymy i do przeczytania w następnym wydaniu!

Subiektywni Pyrzyczanie

Related posts

„Podaruj serce”. Młodzi z wizytą w szpitalu onkologicznym

Admin

Ostatnia prosta. Działacze PiS wspierający swoją kandydatkę i brudna kampania (WIDEO)

Admin

Sprawny Samorząd i wyborcy Podzińskiej zarejestrowani

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.