Express Pyrzycki
FotogaleriePyrzyceRegionReligiaSport

Integracja i emocjonujące zawody (galeria)

Dzień skupienia połączony z turniejem piłkarskim zorganizowali pyrzyccy Chrystusowcy dla ministrantów i lektorów z parafii prowadzonych przez zgromadzenie.

Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią, później koncelebrowano Mszę Świętą, której przewodniczył duszpasterz pyrzyckich lektorów – x. Jarosław Koch SChr, a homilię wygłosił x. Marek Nikiel SChr z parafii pw. św. Józefa w Stargardzie. Po liturgii był też czas na okolicznościową konferencję prowadzoną przez duszpasterza powołań zgromadzenia Chrystusowców – x. Marcina Stefanika SChr.

Druga część spotkania miała miejsce w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam punktualnie w południe rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie parafialnych drużyn. W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce przypadło zespołowi z parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach, drugą lokatę zajęła drużyna z parafii pw. św. Józefa w Stargardzie, trzecie miejsce przypadło gospodarzom, czwarte zespołowi z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu, a piąte drugiej drużynie z Dobrzan.

Niewątpliwie tego rodzaju spotkania są okazją nie tylko do skupienia i aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także do integracji, co podkreślali uczestnicy. Następną okazją do spotkania będzie olimpiada liturgiczna, która zostanie zorganizowana w Stargardzie. Organizatorzy szczególne podziękowania za pomoc w organizacji dnia składają x. Tadeuszowi Kłapkowskiemu SChr oraz Panu Janowi Pacynie za prowadzenie turnieju.

tekst: Remigiusz Pajor-Kubicki

foto: Karolina Polewczak

Related posts

Jest porozumienie w powiecie

Admin

Nowe stawki podatków od nowego roku

Admin

Nowe ceny śmieci – radni wyprowadzili projekt

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.