Express Pyrzycki
PolicjaPyrzyceRegion

Wypadek na Lipiańskiej. Kierowca był pijany

Policjanci z pyrzyckiej komendy zatrzymali  25 – letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego, który będąc w stanie nietrzeźwości, nie posiadając prawa jazdy spowodował kolizje drogową.

W minioną sobotę w godzinach nocnych oficer dyżurny został poinformowany, że w Pyrzycach na  ul. Lipiańskiej kierowca samochodu osobowego zjechał do przydrożnego rowu, próbuje zabrać  tablice rejestracyjne i uciec. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol policji.

Mundurowi na miejscu zdarzenia, ujawnili w rowie przewrócony na dach pojazd marki Opel. Nieopodal pojazdu  policjanci zastali mężczyznę i kobietę. Mężczyzna początkowo twierdził, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem, natomiast kobieta oświadczyła, że jechała w tym pojeździe a kierowcą był jej kolega. Obie osoby poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało 25 – letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie natomiast jego pasażerka ponad promil. Podczas czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd którym jechali nie posiada aktualnych badań technicznych ani ubezpieczenia OC. Osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu i wykonaniu czynności procesowych mężczyźnie przedstawiono zarzuty do których się przyznał i dobrowolnie poddał się karze. Kierujący usłyszał wyrok 2 tyś. złotych grzywny, 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.

 

sierż. Marcelina Pałaszewska

KPP w Pyrzycach

Related posts

Pyrzyce pomagają

Admin

Już jutro Boże Ciało – przejdą procesje

Admin

Finał orkiestry w Pyrzycach

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.