Express Pyrzycki
OpiniePowiatPyrzyce

OPINIE: Subiektyw Pyrzycki (1)

Zaczynamy dzisiaj publikację nowego cyklu „Subiektyw Pyrzycki”. Chcemy w nim nieco humorystyczznie pokazać rzeczywistość pyrzyckiej polityki, w której przecież wiele się dzieje. Zależy nam na tym, aby portal Pyrzyce24.eu był miejscem, w którym oprócz informacji znajdzie się również nisza na subiektywne opinie. Zaznaczamy więc: tak jak do tej pory teksty informacyjne będziemy przedstawiać bez komentarza, jednak w dziale „Opinie” (który będziemy wyraźnie oznaczać) będzie miejsce na komentarze – czy to od członków redakcji, czy od konkretnych osób (również czytelników, jeśli znajdą się chętni) zgodnie z zasadą „Opinie z każdej strony”.

Każden jeden i każda jedna słyszą dziś zewsząd o dobrej zmianie. Ah, przepraszam! Raczej o #DobrejZmianie. Tak zmiany w kraju przedstawia rząd i tak zmianę w powiecie przedstawia nowa koalicja, którą w skrócie można określić: lewica, prawica i chłopi, czyli wszystko co się da. I tym sposobem ustrój autorytarny (w sumie to można powiedzieć, że carat) zamieniono na demokrację. Robotniczą, szlachecką i chłopską w jednym – ot taki pakiet. Teraz tylko czekać, aż odsunięci od władzy nowi opozycjoniści założą KODwP, czyli jak nietrudno się domyślić „Komitet Obrony Demokracji w Powiecie”. Oczywiście nazwa jest jak najbardziej uzasadniona, bo jeśli ktoś ma większość głosów i przejmuje władzę, to przecież jest to kpina z demokracji… Mamy nadzieję, że możemy liczyć na pikiety pod starostwem?

Do opozycji w Radzie Powiatu przeszedł „Skuteczny Samorząd”. Cóż, widocznie nie jest on tak skuteczny, skoro został wysiudany z koalicji. Więc proponujemy jego szanownym członkom zmianę nazwy na „Niezbyt Skuteczny Samorząd”. Cieszymy się jednak, że opozycja w powiecie pozostała. Dlaczego? Bo opozycja zawsze dużo mówi, a my lubimy słuchać, jak ktoś mówi. Szkoda tylko, że nieczęsto to mówienie idzie w parze z robotą… Tak czy owak nie możemy się doczekać pierwszej w tej kadencji (a minął już ponad rok) interpelacji Walentego Daruczuka. Dla niewtajemniczonych: do końca poprzedniej kadencji radny Darczuk słynął z największej ilości interpelacji. Cały myk polegał jednak na tym, że wtedy był cały czas w opozycji. Panu Radnemu życzymy powrotu do formy!

Najnowsze nieoficjalne informacje mówią, że w tym roku przed starostwem zamiast kwiatów zostanie posadzona głównie koniczyna. Podobno jednak ma też być posadzona rzepa. Konkretniej rzepa w koniczynie. A no, zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie… Czekamy więc na wiosnę!

tarosta Stanisław Stępień w przemowie inauguracyjnej powiedział, że powiat będzie szanowany. Oburzyli się na to radni Darczuk Walenty i Bitenc Mirosław. -–Jak to! Do tej pory szanowany nie był?! – grzmieli z naprzeciwka do starosty. Jak jednak miał być szanowany, skoro w koalicji nie było „Prawa i Sprawiedliwości”, a jak mówi Pismo: „On miłuje prawo i sprawiedliwość.”? Więc teraz powiat będzie nie tylko szanowany, ale również i miłowany. Chociaż w przypadku powiatu pyrzyckiego przydałby się raczej cud i to nie przemiany wody w wino, a długów w zyski…

Przejdźmy na gminne podwórko. A tutaj uaktywnia się sołtys Pyrzyc. Tak, jest ktoś taki! Zwykle przyjęło się, że sołtys czerwoną tabliczkę z nazwą swojej funkcji wieszał na domu, co by każdy wiedział, gdzie on urzęduje. Napotkaliśmy jednak ostatnio niespodziankę – pyrzycki sołtys urzędował będzie w „czerwonej szkole” (przynajmniej tam wisi tabliczka). Dokładnie w tym samym miejscu, w którym związana z Panem Sołtysem fundacja będzie prowadziła żłobek. My jesteśmy za i całkowicie popieramy pomysł organizacji w Pyrzycach „Urzędu Sołeckiego”! W końcu jeśli wieś Pyrzyce znajduje się w mieście Pyrzyce to powinna mieć urząd z prawdziwego zdarzenia, jak każda miejska wieś! Gratulujemy pomysłu i jednocześnie ostrzegamy ekipę Urzędu Miejskiego – możecie mieć konkurencję. PS. Rozumiemy, że dzwoniąc do „czerwonej szkoły” usłyszymy w słuchawce „Dzień dobry, tu Kancelaria Sołtysa”?

Napisalibyśmy coś o Radzie Miejskiej. Problem polega jednak na tym, że jej obrady ostatnio są tak nudne, że nie ma o czym pisać. A swoją monotonią przypominają telewizyjny film produkcji czechosłowackiej pt. „Bajki z mchu i paproci”. Chociaż nie. Czasem nawet przygody Żwirka i Muchomorka są ciekawsze.

Żeby nie było, że piszemy o każdym tylko nie o Pani Burmistrz. Uspokajamy – Pani Burmistrz jest. Pan Wiceburmistrz też jest. Ogólnie to są. I niech będą – jak zrobią coś ciekawego, to chętnie o tym napiszemy. Na razie czekamy.

Przyglądamy się zresztą nie tylko im. Dodajmy, że przyglądamy się z życzliwością i zawsze życzliwi będziemy!

Subiektywni Pyrzyczanie

Related posts

Wiceburmistrz zdymisjonowany

Admin

Pierwszy taki spektakl

Admin

Pyrzyczanie chętni do Sejmu

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.