Express Lokalny
PowiatRegion

Powiat spotyka się z województwem

Nowy zarząd powiatu już kilka dni po wyborze zaprosił do Pyrzyc wicemarszałka województwa Jarosława Rzepę oraz radnego sejmiku Olgierda Kustosza. Na spotkaniu obecni byli starosta Stanisław Stępień oraz przedstawiciele władz powiatu z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Spotkanie to zainicjowało ścisłą współpracę powiatu z samorządem województwa, zwłaszcza w aspekcie pozyskiwania środków zewnętrznych. Omówiono płaszczyzny współdziałania oraz możliwości wsparcia rozwoju naszego regionu – mówi Miłosz Łuszczyk, członek zarządu powiatu.

Przyjazd Jarosława Rzepy i Olgierda Kustosza nie jest niczym zaskakującym. Zarówno wicemarszałek, jak i radny reprezentują Polskie Stronnictwo Ludowe. Aktywnie wspierali także proces odwołania Kazimierza Lipińskiego z funkcji starosty. Już w jednym z ostatnich wywiadów starosta Stanisław Stępień zapewniał, że między innymi dzięki koalicji z PSL można liczyć na wsparcie ze strony szczebla wojewódzkiego. – Będzie nam łatwiej zdobyć środki finansowe przy tej formie koalicji. – mówił starosta.

Nowy zarząd tymczasem już zapowiada spotkanie z przedsiębiorcami z powiatu, na którym będą miały być wskazane możliwości rozwoju firm przy wsparciu środków unijnych rozdzielanych na poziomie wojewódzkim.

Fot. Starostwo Powiatowe w Pyrzycach

Related posts

Wiemy, ile zebrał sztab WOŚP w Pyrzycach

Admin

Wiemy, ile w Pyrzycach zebrała WOŚP

Admin

Z rządowym wsparciem tylko RTG i kanalizacja w Swochowie

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.