Express Pyrzycki
PyrzyceRegion

Radni zlikwidowali Komisję Rolnictwa

Rada Miejska rozwiązała Komisję Rolnictwa i Ekologii. Wniosek o likwidację komisji zgłoszony został na sesji przez grupę radnych, którą stanowili m.in. członkowie wspierającego burmistrz Marzenę Podzińską klubu „Pracujmy razem”.

W uzasadnieniu do wniosku większości czytamy, że komisja wielokrotnie nie zajmowała stanowiska w sprawach strategicznych dla gminy oraz mogących wzbudzić niezadowolenie opinii publicznej. Jako przykłady podawane są m.in. likwidacja Zakładu Usług Transportowych, sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2014 czy też podatek od nieruchomości na rok 2016. Aktywność członków komisji polega według wnioskodawców na dezinformowaniu opinii publicznej poprzez przekazywanie informacji nie znajdujących potwierdzenia w stanie faktycznym i prawnym.

W skład komisji wchodzili radni mniejszości, stanowiący opozycję wobec Marzeny Podzińskiej: Jerzy Wroński, Mirosław Wyrodek oraz Wojciech Łubiarz. Pod wnioskiem o rozwiązanie komisji znalazły się podpisy: Małgorzaty Piotrowskiej, Roksany Herman, Krystyny Wilman, Mariusza Majaka, Jana Wojtasika, Pawła Chyta, Edwarda Goli, a także Iwony Ksel.

– Komisja została odwołana przede wszystkim dlatego, że była przeciwna podniesieniu podatków. Za to, że sprzeciwiała się likwidacji ZUTu. I wiele innych jeszcze składników się składa na to. – mówił na sesji Jerzy Wroński. – Pani burmistrz, ja powiem tak: żeby nie zabrakło pani tych nawoi. – stwierdził radny w krótkiej wypowiedzi. Przewodniczący rady Paweł Chyt dodał, że Komisja Rolnictwa akurat w tych dwóch przypadkach nie była przeciw, ale nie wypracowała opinii. – Ja bym prosiła, żeby pan się powstrzymał od takich sformułowań w stosunku do mnie, jako burmistrza Pyrzyc. – powiedziała ad vocem Marzena Podzińska.

Zadania komisji przejęła Komisja Budżetu. Radni wchodzący w skład Komisji Rolnictwa i Ekologii mogą zasilić którąś z dwóch pozostałych komisji: Budżetu i Rolnictwa lub Edukacji, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych.

(fot. archiwum)

Related posts

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Admin

Awaria wodociągu w Pyrzycach

Admin

Policjanci zatrzymali 23-latka jadącego kradzionym Audi

Admin
Wczytywanie....