Express Lokalny
Sport

„…brakuje nam napastnika”- czyli podsumowanie piłkarskiej jesieni

Sokół Pyrzyce w połowie sezonu zajmuje jedenaste miejsce. Kibice którzy liczyli na dobrą rundę, mocno się zawiedli. Tylko 17 zdobytych punktów w 15 meczach, 4 wygrane spotkania, 5 zremisowanych i 6 przegranych, to na pewno nie jest dobry wynik. Szczególnie, że wciąż nie wiadomo ile drużyn spada.

Zawodnicy zdają sobie sprawę, że jesień w ich wykonaniu nie była dobra, Łukasz Zaborowski powiedział nam : „każdy z nas wolałby  żebyśmy byli wyżej w tabeli. Dlatego też zadowolonym być nie można. Teraz po zakończeniu rundy trzeba dobrze przepracować zimę by na wiosnę wrócić i więcej wygrywać”

Pyrzyczanie sezon zaczęli od dwóch remisów: z Mieszkiem Mieszkowice i Unią Dolice. Kolejne dwa spotkania z Białymi Sądów i Odrzanką Radziszewo, nasi zawodnicy przegrali. Następny mecz, ciągle bez zwycięstwa, tym razem remis z Grotem Gardno. Wygrali dopiero w 6 kolejce z Czarnymi Lubanowo. Następnie przegrali derby z Sępem Brzesko by wygrać z Klonem Krzęcin. Potem kolejne przegrane derby, tym razem z Mechanikiem Warnice. W 10 kolejce nasi zawodnicy wygrali z Remorem Recz, później zremisowali z Błękitem Pniewo, przegrali z Koralem Mostkowo i wygrali z Zielonymi Zielin. Końcówka rundy to porażka z Orłem Trzcińsko- Zdrój i remis z Gavią Choszczno.

Po słabym początku przyszła gra w kratkę, raz wygrana, raz przegrana. Brakowało na pewno  ustabilizowania formy.  Podobnie jak w poprzednim sezonie kulał atak Pyrzyczan. Strzelili oni tylko 21 bramek co jest drugim najgorszym wynikiem. .  Po trzy gole zdobyli Sebastian Mikuła i Ireneusz Dubik. Byli oni najlepszymi strzelcami w zespole.  Pyrzyczanie stracili 22 bramki. Pięć ekip może pochwalić się lepszą obroną.

Dobrze rundę podsumował Kamil Malinowski, zauważył on też, dlaczego Sokół nie strzela bramek:

„Jesteśmy niezadowoleni z naszych wyników,  ale w całej rundzie jesiennej były w naszym wykonaniu dobre mecze, niestety zdarzały się też słabe jak np. z Odrzanką. W naszej drużynie nie mamy napastnika, a z tego co sobie przypominam to obrońcy strzelili bramek niż cały atak Sokoła. Dlatego koniecznie potrzebny jest nam  napastnik!”

Lepiej szło Pyrzyczanom na własnym obiekcie. Wygrali tam 3 spotkania, 1 zremisowali i 1 przegrali. Na wyjeździe udało się wygrać jeden mecz. Nasza drużyna jako gość zremisowała 4 mecze i 3 przegrała.

Liderem Regionalnej Okręgówki jest Odrzanka Radziszewo, ma ona 32 punkty. Oczko mniej mają Biali Sądów, a 28 punktów zgromadziła Gavia Choszczno. Ostatni w tabeli Zieloni Zielin zdobyli 12 oczek, będący na 14 miejscu Grot Gardno ma punkt więcej.

W 15 spotkaniach zagrało 26 zawodników. Najwięcej grał Filip Kobierecki który na 1350 możliwych minut, zagrał 1335. Na drugim miejscu w tym zestawieniu jest Rafał Mogielski. Podium zamyka Łukasz Zaborowski.

W okresie przygotowawczym drużyna rozegra minimum 6 sparingów. Jeszcze w tym roku, 19 grudnia Sokół organizuje turniej halowy. Pierwszy trening odbędzie się 14 stycznia, pierwszy sparing natomiast 30 lub 31 stycznia. O przygotowaniach do nadchodzącej rundy będziemy państwa informowali na bieżąco.

Related posts

Dubik dał remis

Wiktor Stankiewicz

Sokół zremisował z Mieszkiem

Admin

Wygrana z Remorem

Wiktor Stankiewicz
Wczytywanie....